sadsad x
asdasd
41,00 TL
30,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
10,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
E-Sosyal - Toplum Hakkında Bilgiler
Türü: İletişim Medya Kitapları
Sayfa Sayısı: 299
ISBN: 9786054584048
Kapak: Ciltli
Jeff Jarvis
Jeff Jarvis
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • E-Sosyal - Toplum Kısa Özet

  Daha önce bestseller olmuş Google Olsa Ne yapardı? Kitabının yazarı Jeff Jarvis, Dijital Çağ`ın yenilikçi ve optimist düşünürlerinden biri. Onun temel çalışma alanı olan internet ve değişen sosyal hayat, bu kitabının da ana konusunu oluşturuyor. İnternetin hayatımızın en önemli ve başat parçalarından biri haline gelmesi hatta bazı kuramcılara göre insan bedeninin halihazırda en işlevsel uzuvlarından biri olması beraberinde, "mahremiyet ve kamusallık" kavramların da yeniden tartışılmaısna neden oldu.

  Jarvis, internet ile paylaşımın sınırsızlaşmasının faydalarına methiyeler düzerken, onun zararlarından dem vuranların da görüşlerini tartışmaktan kendi teoremine göre haklı veya haksız bulduğu noktaları irdelemekten geri durmuyor. Ve kitabında internet ve sosyal medya dünyasının beyinleri ve sermaye sahipleri olan Mark Zuckerberg, Eric Schmidt, Evan Williams ile yaptığı röportajlara da yer veren yazar bu vesileyle bahsi geçen isimlere minnetini gösteriyor.

  İnterneti, yeni çağın en önemli hadisesi olarak kabul eden ve onun getirdiği faydaların muhtemel zararlarından kat be kat fazla olduğunu şiddetle savunan Jarvis`in şu sözleri teoremini özetleyebilir:

  "Teşekkürler internet! sayende her geçen gün biraz daha açık, kamusal, gerçek bir halka dönüşüyoruz. Amerika`da 750 milyondan fazla kişi facebook kullanıcısı, günde milyar defa kendimizden bir söz, görüntü paylaşıyoruz. Paylaşıyoruz! İşte sihirli sözcük bu. Paylaştıkça biraz daha çoğalıyoruz, atom parçalarımız sayısız parçaya ayrılıyor ve başkalarının parçalarıyla karşılaşıyor.

  Birbirimizden etkileniyor ve harekete geçiyoruz. Bakın Mısır`a, Lübnan`a v.d. sizce de facebook ve tweeter olmasaydı bugünün dünyasında bir gecede kitleler dökülebilir ve halkın devrimini gerçekleştirebilir miydi? Bizce hayır. Biz, yani "halk"a göre hayır. Çünkü internetin nimetlerini kullanan bizler kendimizi her zamankinden daha çok halk gibi hissediyoruz.

E-Sosyal - Toplum Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.