sadsad x
asdasd
70,00 TL
52,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
17,50 TL
Dürüst Yalan Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 656
ISBN: 9786059490375
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
İbrahim Tuncay Mercancı
İbrahim Tuncay Mercancı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dürüst Yalan Kısa Özet

  Merhaba! Sizlere farklı tarzda keyifli bir roman hazırladım; fakat bazı insanlara kitaplar keyif vermez, vakitsizlik sebep olarak gösterilir(!) Aksine, vakit vardır ve var olacaktır, peki gerçek sebep nedir?

  Gerçek, hepinizin tahmin ettiği gibi, sıkıntı! Evet bazı insanlar için kitap okumak sıkıcıdır; çünkü günümüzde teknoloji harikası olan inanılmaz efektleri ile anlatılmak istenen konuyu hayâl gücümüzü zorlamadan hazır bir şe-kilde beyaz perdeden sunan sinemanın görsellik gücü, düşünce gücümüzü hazırcılık duygusu ile bastırarak okumayı sıkıcı yapar.

  İnsanoğlunun doğasında kısıtlanmaya isyan vardır, özgür olmak ister, bu sebeple sıkıntı insana özgürlüğü kısıtlanıyormuş hissi verir, oluşan doğal savunma sıkıntı yaratan durumdan uzaklaşmadır, bu güdü doğamızda vardır fakat doğamızda güdüleri akılla yani irademizle kontrol etme gibi üstün bir özelliğimiz de vardır ve bizi insan yapan da, bu özelliktir.

  Ne yazık ki! Bazı insanlar iradesini kullanmadan görselliğe yani sinema kültürüne gereğinden fazla değer vermiş, kitap okumaktan uzaklaşmıştır.
  Görsellik bilinen bir gerçektir ki düşünceyi engeller, düşünemeyen insan anlatamaz da, anlatamayan toplumda da yer bulamaz, aslında herkesin toplumda bir yeri vardır önemli olan o yerin, nerede? Olduğudur.,
  Sorunu anlamak çözümün yarısı derler, bende diğer yarısını kullanarak okumayı keyifli yapan farklı bir yazım tekniği ile sizlere sinema lezzetinde aşk ve macera dolu hareketli bir roman hazırladım.

  Kelimelerle sıvayıp cümlelerle inşa ettiğim ve duvarına beyaz perde yerine kitabın beyaz sayfalarını koyduğum bu tek kişilik salonda farklı bir boyuta girecek sayfala-rın nasıl bittiğini anlamayacaksınız çünkü sayfalardaki mekanları, arka fonları ve romanda rol alan kahramanları ben anlatacağım, sizler kendi dünyanızda Onlara hayat vereceksiniz.

  Evet! Bu sizin dünyanız ve sizin sinemanız, iyi seyirler...

 • 2. Hamur

Dürüst Yalan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.