sadsad x
asdasd

Dünyayla Söyleşen Şair Ataol Behramoğlu

Tekin Yayınevi
27,78 TL
21,95 TL
%21 indirim
Dünyayla Söyleşen Şair Ataol Behramoğlu Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyogafi Kitapları
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9789944612043
Kapak: Ciltsiz
Figen Yılmaz
Figen Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dünyayla Söyleşen Şair Ataol Behramoğlu Kısa Özet

  Ataol Behramoğlu’nun Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanan kitabına edebiyat düşünürü ve akademisyen Laurent Mignon’un yazdığı kapsamlı giriş yazısının başlığını elinizdeki monografi çalışmasına da başlık olarak seçmekle genç araştırmacı Figen Yılmaz doğru bir şey yapmış.
  Çünkü yaşam ve sanatsal yaratı, şairler başta olmak üzere kuşkusuz bütün sanatçılar bakımından az ya da çok özdeşlik taşısa da Ataol Behramoğlu’nun kişisel yaşamı, toplumsal eylemliliği ve şiiri, eşine kolay rastlanmayacak bir bütünlük oluşturuyor.

  Daha açıklayıcı bir deyişle, kişisel yaşantıları toplumsal eylemliliğiyle ve her ikisi şiiriyle, denebilir ki başlangıcından bugünlere, şaşılası bir bütünlük içinde sürüp gelmiş bir şairden söz ediyoruz.

  Bu nedenle de bu yaşam ve şiir, şairin kişisel yaşamının olduğu kadar, ülkemizde ve dünyada yaşanmış ve yaşanmakta olan dönemlerin de temaları, izdüşümleri ve tınılarıyla örülmüştür.

  Behramoğlu, gerçekten de sözcüğün en kapsayıcı anlamıyla, kendisinin de etkin olarak katıldığı dünyayla (insanla, toplumla, varoluşla) söyleşen bir şairdir…

  Bu söyleşi inişli çıkışlı bir çizgide, fakat asıl eksenden milim sapmaksızın, insan sevgisi ve yaşama sevincini yitirmeksizin, baş döndürücü bir akış içinde gerçekleşiyor…

Dünyayla Söyleşen Şair Ataol Behramoğlu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.