Dünya Yeniden Şekillenirken 2

Nota Bene Yayınları

Cenk Ağcabay

200,00 TL
154,00 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
46,00 TL
Dünya Yeniden Şekillenirken 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786052601891
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Cenk Ağcabay
Cenk Ağcabay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dünya Yeniden Şekillenirken 2 Kısa Özet

  *Dünya Yeniden Şekillenirken -2* yaşanan büyük geçiş dönemini mercek altına alıp izlemeye çalışan bir kitap dizisinin ikincisi. Dizi, gelişmeleri sürekli takip eden ve gelecek öngörülerinde bulunan analitik bir rehber niteliğinde. Dünyada olup bitenlerin tematik bir eksen çerçevesinde incelenmesini ve bunun politik mücadeleler üzerindeki etkisini ortaya koymayı hedefliyor. Elinizdeki kitap özellikle şu sorulara cevap arıyor: Aşınmakta olan ABD hegemonyası bugün itibariyle ne durumda? Bu açıdan, Ortadoğu’dan Latin Amerika’ya, Uzakdoğu’ya kadar dengeler yeniden nasıl şekilleniyor?

  Yeni bir ekonomik resesyonun ön günlerinde, bu geçiş dönemini ekonomik olarak nasıl bir tarihsel kesit içine yerleştirebiliriz? Günümüzde emperyalizm, finansallaşma ve borca bağımlılığın dünyanın güneyi üzerindeki etkileri nelerdir? Bu çerçevede, burjuva milliyetçi programların ötesine geçecek bir programatik muhteva gerekir mi?

  Teknolojik gelişmeler nasıl bir gelecek tahayyülü sunuyor? Sermaye birikimi açısından, ucu iyice görünen teknolojik gelişmeler nasıl bir rol oynamaya aday? Oluşturan teknolojik altyapı hem geniş insan yığınlarının denetimi hem de savaş teknolojisinin üst düzey bir nitelik kazanmasında nasıl bir rol oynuyor?

  Sermaye önümüzdeki dönemde sendikaları nasıl dizayn etmeye çalışıyor? Emek düzleminde çıkış arayışları ne yönde?

 • 2. Hamur

Dünya Yeniden Şekillenirken 2 Hakkında Yorumlar