70,00 TL
47,60 TL
%32 indirim
Kazancınız
:
22,40 TL
Dramatik Bahar 2016 Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf Sinema ve Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786058358300
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 5 adet satılmıştır.
Nurhan Karadağ
Nurhan Karadağ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dramatik Bahar 2016 Kısa Özet

  Oyun Yazarları ve Çevirmenleri Derneği’nin Tiyatro Yazıları Seçkisi olarak hazırladığı Dramatik, Bahar 2016 kitabıyla raflardaki yerini aldı. Dramatik’in Bahar 2016 kitabı Dramatik Sahne Sanatları’nın markası olan Dramatik Yayınları tarafından basıldı ve okurlarıyla buluşturuldu.

  Dramatik Bahar 2016 kitabın giriş yazısı, Nazif Uslu ‘ Yeni bir Dramatik ile Karşı Karşıyayız.’ Dosya konusu, Prof. Dr. Nurhan Karadağ’ın yaşamı ve üretimleri, forum konusu ise Savaş ve Sanat olarak belirlendi.

  2015 yılında sonsuzluğa uğurladığımız Karadağ’ın insan, baba, eş, sanatçı, hoca yönlerini ortaya koyan yazılardan oluşan dosya, Prof. Dr. Hasan Erkek tarafından; Umay Karadağ, Ulaş Karadağ, Umut Karadağ, Gülşen Karakadıoğlu, İbrahim Karamemet, Yard. Doç. Dr. Nedim Yıldız, Necati Şahin, Prof. Dr. Güzin Yamaner, Prof. Dr. Nurhan Tekerek, Doç. Dr. Türel Ezici, Özgür Başkaya’nın yazılarıyla hazırlandı.

  Forum başlığı olarak belirlenen Savaş ve Sanat, Tamer Levent, Halit Karaata ve Ceren Olpak’ın yazıları ile sanatın sosyal yönelimlere etkisini sorgulayan bir tartışmaya zemin hazırlayacak fikirleri doğurdu.

  Dramatik Bahar 2016 Kitabının *İlk Oyun Deneyimi* başlığı Hülya Karakaş, *Çevirmenin Kaleminden* başlığı Bilge Emin, İlk Çeviri Deneyimi başlığı Dr. Yüksel Pazarkaya tarafından yazıldı.

  *Çocuk Tiyatrosu* başlığı Eşref Karadağ, Yrd. Doç Dr. Rasim Aşın, M.Ümit Görgülü, Serkan Fırtına tarafından yazılan Dramatik Bahar 2016 Kitabında yine *Yeni Metinler* başlığına yer verilerek çağdaş tiyatronun değişenleri irdelendi. Yeni Metinler başlığında Prof. Dr. Hülya Nutku ve Prof. Dr. Özdemir Nutku’nun yazıları yer almaktadır.

  Dramatik Tiyatro Yazıları Seçkisinin her sayısında yer alan *Gelenekten Geleceğe* başlığı ise İstanbul Şehir Tiyatroları’nın 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen Muhsin Ertuğrul Sempozyumu’na ayrıldı. Dr. Efdal Sevinçli, Prof. Dr. Hülya Nutku, Prof. Dr. Özdemir Nutku ve Burçak Evren’in sempozyum bildirilerinden oluşturulan başlık, gelenekten geleceğe uzanan önemli bir belge olarak Dramatik okurlarına sunuldu.
  Dramatik Tiyatro Yazıları Seçkisinin bu kitaptaki kısa oyunları ise Ünal Akpınar ve Gülşah Özdemir Koryürek tarafından yazıldı. Ünal Akpınar’ın dörtleme olarak kaleme aldığı kısa oyunların ikincisi olan *Öteki* ve Gülşah Özdemir Koryürek’in *doğru çocuk tiyatrosu arayışları* olarak tanımladığı *Benimle Oynar mısın?* adlı oyunları Dramatik Bahar 2016 kitabında okuyucuları ile buluştu.

 • 2. Hamur

Dramatik Bahar 2016 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.