Dr. Michael Higger’ın Yahudi Ütopyası

Ozan Yayıncılık

Michael Higger

80,00 TL
56,80 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
23,20 TL
Dr. Michael Higger’ın Yahudi Ütopyası Hakkında Bilgiler
Türü: Musevilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 191
ISBN: 9789757891970
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2006
Michael Higger
Michael Higger
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dr. Michael Higger’ın Yahudi Ütopyası Kısa Özet

  Bu kitabın büyük bölümünü oluşturan derleme metinler, günümüzden tam 74 yıl önce Dr. Michael Higger tarafından hazırlandı. Yahudi din adamları, Yahudi otoriterler, hahamlarla yapılan teolojik tartışmalar, Yahudi kutsal kitaplarından, tarihsel Yahudi yazarların derlemelerinden ve Yahudi tarihinin dinamiklerinden veriler elde edilerek ortaya konan bu metinler, aradan geçen uzun zaman diliminde, çağdaş Yahudi hahamları tarafından da otoriter m etinler olarak kabul edilmiştir. 1948’de İsrail devletinin kuruluşundan sonra, Yahudi sosyal ve siyasal hayatının teolojik prensipleri ve İsrail devletinin Anayasası da bu ve benzeri başka metinlerden yararlanılarak oluşturulmuştur.

  Bu kitabın son kısmında yer alan Dr. Michael Higger’ın *The Jewish Utopia* kitabının metni, yayınlandığı yıllarda sadece Yahudilerin değil, içeriğinde yer alan mesajlardan dolayı aynı zamanda, Yahudi karşıtlarının, anti-Komünistlerin ve istihbaratçıların da dikkatini çekmiştir.

  Sonuç olarak bu kitap; Michael Higger’dan yapılan alıntı metin nedeniyle, İsrail, Yahudi Fanatizmi, anti-Semitizm ve buna bağlı kavramlarla ilgili güncel tartışmaların tarihsel arkaplanını belirleyen ve bu arkaplanı entelektüel birikimlerle ortaya koyan hem teknik, hem de teolojik veriler içermektedir.

   

 • 2. Hamur

Dr. Michael Higger’ın Yahudi Ütopyası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.