sadsad x
asdasd
25,46 TL
20,37 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
5,09 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Dövmeli Bedenler Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786059801607
Kapak: Ciltsiz
Cihan Ertan
Cihan Ertan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Dövmeli Bedenler Kısa Özet

    İlkel kabilelerle ilk karşılaşmalardan başlayarak ilerleyen bir beden pratiğinin hikayesi. Dahil olduğu her kültürde, çok farklı amaçlarla kullanılabilecek bicimde kendine geniş bir alan açmış bedensel bir deneyim. Bir beden modifikasyonu olarak dövme, yalnızca estetik açısından değerlendirilemeyecek kadar geniş bir anlam yelpazesine sahip bir fenomen olarak karşımızda durmaktadır.

    Elinizdeki kitap, dövmeyi tarihsel perspektifinden de koparmadan, dövmenin bugünkü anaakım tüketim örüntüleri içindeki sosyolojik anlamlarının izini sürmektedir. Bu iz sürme, bireysel ve kültürel kimliğin somutlaştığı bir alan olarak beden ve beden üzerindeki kültürel kodların çözümlenmesi anlamında, dövme ve dövmenin değişen anlam ve uygulamalarının, alandan elde edilen veriler ışığına tartışmaya açılmasıyla yapılmaktadır.

    Bu bağlamda; söz konusu bu çalışma, dövme pratiğinin sosyolojik tartışmasını, tüketim, tüketimin tezahür ettiği alan olarak beden ve ona ilişkin sosyolojik yaklaşımlar etrafında örgütleyerek, dövmenin farklı toplumsallıklarla olan çok boyutlu ilişkisini okuyucuyla buluşturmayı amaçlamaktadır.

Dövmeli Bedenler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.