29,00 TL
17,40 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
11,60 TL
Dost İstersen Allah Yeter Hakkında Bilgiler
Türü: Edebiyat ve Roman Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786059780773
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Selim Çoraklı
Selim Çoraklı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dost İstersen Allah Yeter Kısa Özet

  Tanıdığımız ve güzel hasletlerini bildiğimiz dostumuzu severiz. Yani sevgimizin temelinde dostumuzu iyi tanımamız yatar. Peki, "Gerçek Dost" olan Rabbimiz ile tanışıklığımız nasıl?

  İbrahim (as) gibi "Allah en güzel vekildir." deyip Cebrail(as)`i bile araya sokmak istemeyecek kadar ileri mi? Yoksa sıkıştığımız zaman hatırladığımız; ama geniş zamanlarda hatıra getirmediğimiz bir dostumuz gibi mi?

  Gerçek dost her an hatırlanan ve her an yanında olandır. Bunun için Allah(cc)`ımız ile ilgili tanışıklığımızı yeniden gözden geçirmeli ve O`nu isim ve sıfatlarıyla ne kadar bildiğimizi gündemimize almalıyız.

  "Ey insanlar! Allah`a muhtaç olanlar sizlersiniz. Allah ise; O kimseye muhtaç olmayandır, hamda lâyık olandır." (Fatır, 13)

  Evet, "Dost İstersen Allah (cc) Yeter." Allah (cc) dost oldu mu bütün mahlûkat düşman olsa bir hükmü yoktur. Ama Allah (cc) dost olmadı mı bütün cihan bizim dostumuz olsa ne değeri olur ki?

  Bu mütevazı eser, Kur`an ve Sünnet ışığında Allah(cc)`ımızı isim ve sıfatlarıyla bir kez daha hatırlatmayı gaye edinmiştir.

 • 2. Hamur

Dost İstersen Allah Yeter Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.