16,67 TL
10,84 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
5,83 TL
Dört Mevsim Hakkında Bilgiler
Türü: Tarihi Romanlar
Sayfa Sayısı: 440
ISBN: 9786050058956
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Laurel Corona
Laurel Corona
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dört Mevsim Kısa Özet

  18. yüzyılda, Venedik`te, müzik ve aşk her şeyden daha üstün tutuluyor, ergenlik çağına gelen iki güzel kızkardeş içinse, şehrin tutkuları baş döndürücü bir şekilde birbirine karışıyordu.

  Chiaretta ve Maddalena, birbirlerinden gündüz ve gece kadar farklıdır. İki kızkardeş henüz bebekken, Venedik`in, bahçesine bırakılan bebekleriyle nam salmış hastanesi ve dünyaca ünlü müzik akademisi Ospedale della Pietà`nın (Pietà Hastanesi`nin) basamaklarında bırakılmışlardır. Ateşli ruhlu ve asi Chiaretta, Venedik`in büyük aristokrat ailelerinden birine gelin girerek zaman içinde şehrin en güçlü kadınlarından biri haline gelir. Maddalena ise bir keman virtüözü olur ve Antonio Vivaldi için ilham kaynağına dönüşür. Dört Mevsim, Venedik`in 18. yüzyıldaki halini ve bu iki sıradışı kadının yaşamlarını ve aşklarını renkli bir hayal gücüyle zenginleştirerek anlatıyor.

  "Müzik ve 18. yüzyıl Venedik`inin tehlikeli, seçkin dünyası, bu iki öksüz kızkardeşin şiirsel ve romantik hikayesi için muhteşem bir fon oluşturmuş."
  -Stephanie Cowell, Marrying Mozart`ın yazarı-

  "Laurel Corona`nın Dört Mevsim adlı eseri, dahi rahip/besteci Vivaldi`nin egzotik dünyasına yerleştirilmiş bu iki kızkardeşin hikayesini ve Venedik`in 18. yüzyıldaki ortamını son derece etkileyici bir üslupla anlatıyor. Sonuç: Yüreklerin ve tarihin güçlü bir kreşendosu!"
  - Karen Harper, The Last Boleyn ve The First Princess of Wales`ın yazarı-

  "Hiç Venedik`e gitmedim, hiç keman çalmadım veya bir melodi bile bestelemedim ama Dört Mevsim`i okuduktan sonra, üçünü de yaptığımı ve böylece aşkın alabileceği birçok biçimi daha iyi anladığımı hissediyorum. Tebrikler, Laurel Corona."
  -Sally Gunning, The Widow`s War ve Bound`un yazarı-

  "Corona, 18. yüzyıldaki Venedik ve Vivaldi`yi yaşama döndürerek aşk, tutku ve müzik hakkında çarpıcı bir hikaye anlatıyor."
  -Lauren Willig, The Secret History of the Pink Carnation`ın yazarı-

 • 2. Hamur

Dört Mevsim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.