sadsad x
asdasd

Dönüşümler Metamorfozlar

Töz Yayınları

Ovidius

30,00 TL
26,10 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
3,90 TL
Dönüşümler Metamorfozlar Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf Sinema ve Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786058069695
Kapak: Ciltsiz
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Dönüşümler Metamorfozlar Kısa Özet

    Publiusovidiusnaso (Mö 20 Mart 43 – Ms 17/18), Kısaca Ovidius Veya Ovid, Klasik Roma Döneminin En Önemli Şairlerindendir. İmparator Augustus Döneminde Yaşamış Olup Virgil Ve Horace Gibi Büyük Üstadlarla Aynı Dönemde Eserler Yazmıştır. 15 Kitapçıktan Oluşan Ve Kesintisiz Anlatılan Mitolojik Hikayelerle İşlenmiş Dönüşümler/Metamorfozlar, Onun En Meşhur Eseridir. Ki Bu Eser, Mitolojik Hikayeler Konusunda Ana Kaynakça Olarak Addedilir. Elinizdeki Kitap, Bu Serinin İlk Üç Bölümünden Oluşmaktadır.

    İmparator Augustus Döneminde Yetişen Şair, Büyük Bir Şan Ve Söhrete Kavuşmuştur. Fakat Ms 8 Yılında, Net Olarak Bilinmeyen Bir Sebepten Ötürü Karadeniz Sahilindeki Köstence’ye (Constanta) Sürgün Edilmiştir Ve Hayatının Geri Kalanını Orada Geçirmiştir. Ovid Bu Olanlar Hakkında *Bir Şiir Ve Bir Hata* Demekten Başka Bir Söz Etmemiştir.

    Ovidius, Latince Edebiyatın Büyük Üstadlarıvirgil Ve Horace İle Aynı Seviyede Bir Şana Sahiptir. Şiirleri, Ortaçağ’ın Sonuna Kadar Avrupa Sanatı Ve Edebiyatını Önemli Ölçüde Etkilemiştir.

Dönüşümler Metamorfozlar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.