Dönüştüren Düşünceler

Birey Yayıncılık

Osman Toprak

100,00 TL
73,00 TL
%27 indirim
Kazancınız
:
27,00 TL
Dönüştüren Düşünceler Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 0
ISBN: 9789752640788
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Osman Toprak
Osman Toprak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dönüştüren Düşünceler Kısa Özet

  Sadi-i Şirazi´den Mevlân Celaleddin-i Rumî, Feridüddin-i Attar, Ali Şeraiti, Atasoy Müftüoğlu, Sezai Karakoç, Muhammed İkbal, Aliya İzzetbegoviç ve Rasim Özdenören´e kadar bir çok öncünün eserlerinden seçilmiş düşünceler bir arada sunulmakta.

  Yaklaşık yüz kitabın taranmasıyla hazırlanan bu kitap herkes için özellikle gençler için bir baş ucu kitabı. Titiz çalışmalarıyla tanınan Osman toprak kitabın hazırlanma amacını şu şekilde ifade etmektedir: ´Bu çalışmada, yaşadığımız dünyaya hakikatin penceresinden bakan, gördüğü hakikati bizlere olduğu gibi haber veren, görüşünde sahih kaynakları dikkate alarak, yolun doğrusu hakkında irfanî bilgi ve tecrübeye sahip olan hakikat âşığı diyebileceğimiz düşünürlerin cümleleri ile ufkumuzda yeni bir pencere açıyoruz. Özellikle genç kuşakların ilgisine sunulan bu çalışmada onlar, belki bir söz, belki bir görüş belki de bir ifade ile bütün bir hayat hakkında çok sağlam, çok derin bir tecrübenin izini yakalayacak, daha başlangıçta hakikati böylesine veciz ifade eden bir sözün büyüsü ile kendilerine yepyeni dünyalar kuracaklardır. Kuru, sığ, dayatmacı, baskıcı, tek görüşlü düşüncelerin çemberi, bu soylu fikir ve görüşler ile kırılacak, düşüncelerde enginliğin, ifadede derinliğin ne olması gerektiği sorusuna bu cümleler birer delil olarak sunulacaktır.

  Eserlerinden faydalanarak görüşlerini buraya aldığımız isimleri ortak bir çatı altında buluşturan şey, hiç şüphesiz onların, hayatları ve görüşleri ile Müslümanca bir dünya görüşünü, edebî bir çizgi ile birleştirmeleri, kendi yollarını bulduktan sonra, insanlığa da gidilecek hakikat yolunu bir kez daha izah etmeleridir.´

  Kitap hazırlanırken İrfan, Sevgi ve Aşk,Dua, İslâm ve Hayat,Kibir, Benlik ve Nefs,Tarih, Toplum ve Gelenek,Hukuk, Akıl ve Özgürlük,Hikmet, Bilgelik ve Felsefe,Millet, Medeniyet ve Kültür, Sabır, Tahammül ve Direniş gibi çok temel konunun esas alınması kitaba ayrı özellik katmaktadır.

 • 2. Hamur

Dönüştüren Düşünceler Hakkında Yorumlar