Dokuz Dünya Devi

Kronik Kitap

Amy Webb

195,00 TL
107,25 TL
%45 indirim
Kazancınız
:
87,75 TL
Dokuz Dünya Devi Hakkında Bilgiler
Türü: İş Dünyası Kitapları
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9786257631433
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 75 adet satılmıştır.
Amy Webb
Amy Webb
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dokuz Dünya Devi Kısa Özet

  İnsan-Makine İlişkisini Dönüştüren Güçlü Şirketler Hakkında Bir Çağrı…

  Yapay zekâ hayatlarımıza girdi bile ama bu, beklediğimiz şekilde olmadı. O bize trafikte yol gösteren; yanlış yazdığımız sözcüklerde ne demek is­tediğimizi anlayan; ne satın alacağımızı, izleyeceğimizi ve dinle­yeceğimizi belirleyen görünmez bir altyapı.
  Artık yapay zekânın geleceğinin yalnızca yaygın işsizlikten ve tepemizde uçan insansız silahlardan ibaret olmadığını biliyoruz.

  Dokuz büyük şirket -Amazon, Google, Facebook, Tencent, Baidu, Alibaba, Microsoft, IBM ve Apple- yapay zekânın hâkimleri ve finansal kazanç elde etmek için sadece donanım ve kod oluşturmakla kalmıyor, insanlığın değerlerini yansıtan düşünen makineleri de inşa ediyorlar.

  Dokuz Dünya Devi’ni mercek altına alıp yapay zekânın vaatlerine ve tehlikelerine ışık tutan Amy Webb, ileride bizi nelerin beklediğini ve yapay zekânın hepimizle ilgili olduğunu anlamamızı sağlıyor. Gelecek için kurguladığı potansiyel senaryolar üzerinden Webb, yapay zekânın mevcut ekonomilerimizi ve dünya düzenini nasıl yeniden biçimlendireceğine ve bunun ABD ile Çin arasında sebep olabileceği jeopolitik gerilime dair derin bir kavrayış sunuyor.
  • Makineler düşünebilir mi? Bir makinenin düşünebilmesi ne anlama gelir?
  • İnsan zekâsı ile Çin ve ABD’nin Dokuz Dünya Devi tarafından yapılan makineler arasındaki bağlantı nedir?
  • Bir grup insan tarafından herkes için karar vermek üzere tasarlan­mış bir sisteme güç aktardığımızda topluma ne olur? Peki ya bu kararlar, piyasa güçlerinden veya hırslı bir siyasi partiden etkileniyorsa?
  • Yapay zekâ sistemleri tam olarak hangi *biz* üzerinden modelleniyor? Kimin değerleri, idealleri ve dünya görüşleri öğretiliyor?
  • Yapay zekâ, Amerika’nın üç efendisine; Washington, Silikon Vadisi ve Wall Street’e mi, yoksa daha geniş bir kitleye mi hizmet edecek?
  Dokuz Dünya Devi; insan merkezli bir çağrıdan çok daha fazlası… Bizi algoritmik karar vericilerden ve güçlü şirketlerden kurtarmak ve bu süreçte insanlığın doğru yolu tutabilmesi için ayrıntılı bir plan…

 • 2. Hamur

Dokuz Dünya Devi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.