sadsad x
asdasd
18,00 TL
10,80 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
7,20 TL
Doğal Hukukun İlkeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786057768049
Kapak: Ciltsiz
Jean Jacques Burlamaqui
Jean Jacques Burlamaqui
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Doğal Hukukun İlkeleri Kısa Özet

    *Bu eserde insanlara, kendilerinin edindikleri hedefe -gerçekten herkesin edinmeye çalıştığı hakiki ve sağlam bir mutluluğu kastediyorum- muhakkak yönelmelerini sağlamak için, sadece aklın zorunlu kılacağı kuralların neler olduğunu araştırmaya niyet ettik. Bu, Tanrının insanları icbar ettiği yasalar gibi tahayyül edilen, doğal hukuk olarak adlandırılan kurallar sistemi veya topluluğudur. Bu bilim ahlakın, hukuk biliminin ve siyasetin en önemli ilkelerini; şöyle ki, toplum ve insan için en ilginç olan tüm şeyleri içerir. Dolayısıyla hiçbir şey, kalbinde kendi yetkinliğini ve saadetini taşıyan makul bir varlığın uygulamasına daha layık değildir. Hayat seyrinde izlemek zorunda olduğumuz düsturların doğru bilgisi, bilgeliğin temel nesnesidir ve erdem de hiçbir şeyin bizi saptırmasına izin vermeksizin, bunların sürekli tatbikinden ibarettir.*

    Eser, hukuk tarihinde bireylerin siyasal iktidara karşı haklarını ileri sürebilme gayretini ve hukuku siyasal iktidarın kendi takdirinin keyfiliğinden kurtarma çabasına dayanan doğal hukuk kuramı üzerine kaleme alınmış en etkili eserlerden biridir. Burada sunulan birinci cilt, doğal hukuk kuramının temellerini ortaya koymaktadır.

    İnsanın mutluluk arayışını doğal bir hak olarak kabul eden bu müstesna düşünürün eserinin çevirisinin Türkçe literatür için önemli bir adım olmasını umuyoruz.

Doğal Hukukun İlkeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.