100,00 TL
67,00 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
33,00 TL
Doğada ve İnsanda Akıl Hakkında Bilgiler
Türü: Parapsikoloji ve Gizem Kitapları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786056998973
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Ürün Tipi: Cep Boy
satis-icon
Satış Rakamları 57 adet satılmıştır.
Helena Petrovna Blavatsky
Helena Petrovna Blavatsky
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Doğada ve İnsanda Akıl Kısa Özet

    Helena Petrovna Blavatsky, tüm bilim dallarının kendi varsayımlarını ortaya koyduğu on sekizinci ile on dokuzuncu yüzyıl itibarıyla miras kalan materyalizmin insan düşüncesi üzerindeki yıkıcı etkisinin bütünüyle farkındaydı ve bilimsel araştırmanın bulgularını sıklıkla okült felsefenin gerçeklerine dönüştürme fırsatı bulmuştur.

    Bu kitapta yer alan makalelerde de görüleceği gibi, yorumları, hiçbir şekilde kadim öğretiyi aktarmakla sınırlı değildir. Bilimsel literatürden yeni materyalleri alır ve bunları Gizli Öğreti’nin felsefi önermelerini destekleyen kanıtlara dönüştürürdü. Ayrıca bilimsel araştırmalardan, kendi beyan ettiği ilkelere birden fazla kanıt bulur. Her zaman azınlıkta olan engin görüşlü bilim adamlarını alıntılar ve onları kadirşinas terimlerle ele alır. Zira onlar H.P.B’nin gözünde sezgileri, şüpheci inkarın kabuğunu kıracak kadar güçlü ve araştırmalarının ortaya koyduğu ruhani fikirleri onaylamalarına önayak olan insanlardır.

    Ayrıca HBP her ne kadar modern bilim insanları onları anlamamış ya da anlamayacak olsa da kadim filozofların önceliğini ve sonuçlarının gerçekliğini ve güvenilirliğini tekrar tekrar beyan etmeyi gerekli bulmuştur.

  • 2. Hamur

Doğada ve İnsanda Akıl Hakkında Yorumlar