Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya

Kalkedon Yayıncılık

Emrah Aydemir

350,00 TL
245,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
105,00 TL
Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya Hakkında Bilgiler
Türü: Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Kitapları
Sayfa Sayısı: 477
ISBN: 9786054979561
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 19 adet satılmıştır.
Emrah Aydemir
Emrah Aydemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya Kısa Özet

    Dr. Emrah Aydemir`in *Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya* çalışması; uluslararası ilişkiler terminolojisine yumuşak güç kavramını kazandıran, Clinton yönetiminde Ulusal İstihbarat Konseyi Başkanlığı ve  Savunma Bakan Yardımcılığı görevinde bulunarak Amerikan dış politikasında etkili bir isim olan ve alanında dünyanın duayeni olarak kabul edilen Harvard Üniversitesi profesörü Joseph S. Nye, konuya ilişkin dünyanın saygın isimleri arasında yer alan Decalogue Group Başkanı Wilson P. Dizard (Washington, DC),  Nicholas J. Cull, Philip SEIB, John Krige, Rhonda Zaharna, Mohammed el-Nawawy`in katkılarıyla Türkiye`de bir ilk olma özelliği taşımakta ve kamu diplomasisi ve yumuşak güce bakış açısına yeni bir nitelik kazandırmaktadır.

    Bu kitap, dış politikada stratejik bir değer olarak yumuşak güç unsurunun medyada kullanımını geçmişten günümüze uluslararası somut örneklerle  Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye`yi karşılaştırarak gözler önüne sermektedir. 

    Moğolların yumuşak güç kullanan askeri operasyonları, 1956 Macar Ayaklanması, Dallas’ın Sovyet Bloku’na etkisi, The Cosby Show’un Amerikan değerlerini güçlendirmesi, Titanic filminin söylemleri ve Vietnam Savaşı gibi olayların yer aldığı bu eser, yumuşak gücün medyada kullanımını davranışlar, temel araçlar ve politikalar temelinde gün ışığına çıkarıyor...

  • 2. Hamur

Dış Politikada Yumuşak Güç ve Medya Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.