sadsad x
asdasd
125,00 TL
108,75 TL
%13 indirim
Kazancınız
:
16,25 TL
Dinler Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü: Dinler Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 471
ISBN: 9786254072789
Kapak: Ciltsiz
Allan Menzies
Allan Menzies
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dinler Tarihi Kısa Özet

  Elinizde tuttuğunuz bu kitap, dünyanın belli başlı dinleri ve ruhani geleneklerinin eğlenceli ve geniş kapsamlı anlatımıyla, insanlığı her alanda etkileyen dini inançlara mükemmel bir giriş niteliğindedir.

  Menzies, bu kitapta, okuyucu tarafından kolayca sindirilebilecek bir üslupla, dünyayı etkilemeyi başarmış dinleri kökenlerine kadar izler ve dinin ilkel formlarından gelişmiş sistemlere evirilme serüvenini karşılaştırmalı olarak inceler. Her dinden insana hitap eden bu kitap, insanlığın, zamanın başlangıcından bu yana sahip olduğu manevi inançların gelişimini merak edenler için ilginç örneklerle dolu keyifli bir anlatı sunuyor.

  Çevirmenden


  *Din, medeniyetin iç yüzüdür; çeşitli çağlarda ve uluslarda insan yaşamının temel ruhunu ifade eder. Bir ırkın dini, onun karakterinin en doğru ifadesidir… Bir çağın dini, o zamanın insanının arzu ve çaba nesnesinin ne olduğunu gösterir. Ancak nihayetinde eski umutlar solup gider, yeni umutlar yeşerir. Bu nedenle dünya dinlerinin incelenmesi, tarihin ruhunun incelenmesidir; tarih boyunca insanların utanmadığı, hatta gurur duyup itiraf etmekte kararlı oldukları arzu ve isteklerin incelenmesidir. Daha büyüleyici bir çalışmayla meşgul olamazdık herhalde.*


  Allan Menzies

Dinler Tarihi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.