Din Sosyolojisine Giriş

Atıf Yayınları

Inger Furseth

95,00 TL
73,15 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
21,85 TL
Din Sosyolojisine Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Sosyolojiye Giriş Kitapları
Sayfa Sayısı: 408
ISBN: 9786055515287
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 160 adet satılmıştır.
Inger Furseth
Inger Furseth
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Din Sosyolojisine Giriş Kısa Özet

    Din sosyolojisi son yıllarda gerek akademi içinden ve gereksede akademi dışından gelen din sosyologlarının katkılarıyla gözle görülebilir ilerleme kaydetmektedir. Her bilim dalı kendine özgü konusu ve araştırma metotlarıyla sınırlarını muhafaza eder ve özellikle ürettiği kuramlarla özgünlüğünü, işlevselliğini devam ettirir. Sosyolojik bakış açısı, ya doğrudan bir kuramdan hareket ederek ya da bir kurama muhalefet ederek konuşmayı ifade eder.

    Bu çerçevede elinizdeki eserin Türkçe`ye kazandırılmasındaki en büyük motivasyonlarımızdan birisi, onun din sosyolojisinin temel tartışma alanlarından hareketle klasik ve çağdaş din sosyolojisi kuramlarını incelemesi olmuştur.

    Eserde, özellikle mevcut din sosyolojisi kitaplarında yer verilen Comte, Marx, Durkheim ve Weber`e ait klasik kuramlar yanında, Habermas`tan, Faucult`a, Bourdieu` dan, Baudrillard`a kadar pek çok çağdaş kuramcıya yer verildiği görülmektedir. Bu özelliğiyle çalışmanın, özellikle lisans ve lisansüstü düzeyinde çağdaş kuramlar ışığında bir din sosyolojisi yapma imkanı sunacağına inanıyoruz. Kuşkusuz buradaki amaç sadece çağdaş kuramların bir özetini vermek değildir. Aksine temel amacımız bunların sağladığı kavramsal zenginlikten hareketle kendi toplumsal sorunlarımızı daha iyi anlamak ve böylece onlara daha gerçekçi çözüm önerilerini üretebilmektedir.

  • 2. Hamur

Din Sosyolojisine Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.