sadsad x
asdasd

Din Sosyolojisinde Kuram ve Yöntem Sorunu

Eski Yeni Yayınları
23,00 TL
16,56 TL
%28 indirim
Din Sosyolojisinde Kuram ve Yöntem Sorunu Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786055978167
Kapak: Ciltsiz
İsa Kuyucuoğlu
İsa Kuyucuoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Din Sosyolojisinde Kuram ve Yöntem Sorunu Kısa Özet

  18.yüzyılın sonundan itibaren hayatın tüm alanlarında yaşanan dramatik değişim ve dönüşüm, insanlığı sosyo-kültürel yaşamın geleneksel akışından uzaklaştırıp, kurumsal boyutları farklı yeni üretim ve yönetim biçimleriyle tanıştırdı. Din ve geleneklerin etkin bir rol oynadığı homojen yapıdaki geleneksel toplumlar; sanayileşme ve kentleşme süreçleriyle birlikte heterojen ve bireyselci bir yapıya dönüştü.

  Bu değişimin etkisindeki filozoflardan Friedrich Nietzsche, Tanrı'nın öldüğünü ve artık dinin yerini akıl, bilim, sosyoloji, psikoloji, teknoloji, siyaset, sanat ve spor gibi fenomenlerin alarak modern dünyada dinin işlevini kaybedeceğini öne sürdü.

  Acaba Nietzsche ve onun gibi düşünen pozitivist sosyal bilimciler varsayımlarında haklılar mıydı? Modernleşme süreci sonunda ulaşılan *internet* (veya bilgi) çağının toplum kurumları dinin yerini alarak insanlığın dinde bulduğu değerlere alternatifler sunabilecek miydi?

  Elinizdeki bu kitap, modern toplumda dinin işlevi konusunda yöneltilen bu sorulara, din sosyolojisinin kendine özgü kuram ve yöntemleriyle cevap aramayı amaçlamaktadır.

Din Sosyolojisinde Kuram ve Yöntem Sorunu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.