Dilthey Üstüne Yazılar

NOTOS KİTAP

Doğan Özlem

190,00 TL
146,30 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
43,70 TL
Dilthey Üstüne Yazılar Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 171
ISBN: 9786057643391
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
satis-icon
Satış Rakamları 4 adet satılmıştır.
Doğan Özlem
Doğan Özlem
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dilthey Üstüne Yazılar Kısa Özet

  Kuram / Felsefe

  *İnsan doğasının totalitesi sadece tarihte verilidir. Tanıyabildiğimiz insan, sadece gerçekleştirilmiş imkânların koşulları altında tanıdığımız insandır.* – Wilhelm Dilthey

  Doğan Özlem Dilthey Üstüne Yazılar’da tarihte bir *mutlak anlam* değil, daima değişen bir *anlamlar çokluğu* bulunduğunu söyleyen Wilhelm Dilhey’ın düşüncesini tinsellik, tarihsellik, yaşama, tarihsel akıl ve insanın bütünlüğü gibi kavramlar çerçevesinde inceliyor. Dilthey’ın düşünce ve kültür tarihinde ortaya koyduğu felsefi devrimi irdelerken bir yandan da insanın tarihsel bir varlık olarak doğayı, kültürü, tarihi ve kendini kavrama yolunda karşılaştığı sorunları/bunalımları tarihsel bir perspektiften görmesinin önündeki zihinsel perdeleri aralıyor.

  Dilthey’ın düşüncesini, temel kavramlarını, uğraştığı problemleri açık ve anlaşılır bir dille ortaya koyan ­Dilthey Üstüne Yazılar hem Dilthey’ı ve tarihselci/hermeneutik düşünce geleneğini anlamak için iyi bir başlangıç, hem de bir hermeneutikçi olarak Doğan Özlem’in tarihselci/hermeneutik felsefeye kendi düşünce ve kültür dünyamızda açmaya çalıştığı yeri görme imkânı veriyor.

 • 2. Hamur

Dilthey Üstüne Yazılar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.