Dil ve Anlatım Bozuklukları

Bilge Kültür Sanat

İsa Güleç

200,00 TL
150,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
50,00 TL
Dil ve Anlatım Bozuklukları Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9786054921461
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 20 adet satılmıştır.
İsa Güleç
İsa Güleç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Dil ve Anlatım Bozuklukları Kısa Özet

    Dili doğru kullanmak sadece Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinin ve dilbilimcilerin görevi değil, bu dili kullanan herkesin görevidir. Çünkü hiçbir düşünce yanlış kullanılan bir dille doğru olarak asla aktarılamaz. Bu nedenle dilimizin yaşadığı ve yaşatıldığı tüm ortamlarda dile özen gösterilmeli, bu uğurda çalışmalar yapılmalıdır. Ülkemizde yapılan pek çok sınavda öğrencilere, dile verilen önemden olacak, Türkçemizde çokça yapılan anlatım bozuklukları ve bunları giderme yolları mutlaka sorulmakta. Bu da Türk dili için oldukça önemli olay.

    Elinizdeki bu kitap hem meraklıların, hem öğretmenlerin, hem öğrencilerin, hem de -yazarlık gibi- geçimini dili kullanarak sağlayan kişilerin yararlanacağı şekilde hazırlandı. Unutulmamalıdır ki, dilini korumayan milletler yakın gelecekte var olsalar da uzak gelecekte yok olmaya mahkumdurlar.

    Bu kitapta 1548 anlatım bozukluğu cümlesi, anlatım bozukluklarının sebepleri izah edilerek açıklandı. Bu örnekleri inceleyerek muhtelif sınavlarda karşınıza gelebilecek olan anlatım bozukluğu sorularını rahatlıkla çözebilirsiniz.

  • 2. Hamur

Dil ve Anlatım Bozuklukları Hakkında Yorumlar