sadsad x
asdasd

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu İle İlgili Her Şey

Akademisyen Kitabevi

Fevziye Toros

75,00 TL
67,50 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
7,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu İle İlgili Her Şey Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 492
ISBN: 9786052587768
Kapak: Ciltsiz
Fevziye Toros
Fevziye Toros
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu İle İlgili Her Şey Kısa Özet

  Sizler için ‘Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu’ (DEHB) hakkında hazırlamaya çalıştığımız bu kitabı dileriz yararlı bulursunuz. Türkiye’nin her bölgesinden uzman arkadaşlar tarafından konuları itina ile seçerek, DEHB hakkında güncel ve son bilgiler ile sizlere ışık tutmayı ve yapılabilecek tutum ve davranışları aktarmayı amaçladık. Bu süreçte emeği geçen tüm meslektaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederiz.

  DEHB; toplumumuzda hemen her yaşta görülebilen, yaşam kalitesini akademik ve/veya sosyal olarak etkileyebilen, genetik geçişin yüksek oranda olduğu, 3 alt tipi olan, birlikte pek çok ruhsal sorunun eşlik ettiği, erken tanı ve tedavinin önemli rol oynadığı bir ruhsal bozukluktur.

  DEHB’li bireyi anlamak, ona göre tutum ve davranışları ayarlamak, beklenti düzeyinde bunun da bir bozukluk olduğunu unutmamak, çocukların sahip olduğu akademik ve sosyal becerilerin ortaya çıkmasını sağlamak, hem çocukların hem de ailenin yaşam kalitesini arttırabilmek asıl amaçlardandır. Bunlar için en erken sürede çocuk ve ergen psikiyatri uzmanları tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucu tanı alan çocuk ve ergenlerle ilgili yol almak gerekmektedir.

  Çocuk ve ergen psikiyatri uzmanlarının, gerektiğinde, DEHB’li çocuk ve ergenin tedavi aşamasında; çocuk gelişim uzmanları, psikologlar, ergoterapi uzmanları, özel eğitim uzmanları, konuşma terapi uzmanları ile birlikte yol alması önemli olduğu için kitabımızda bu uzmanlık alanlarına da yer vermeye çalıştık.

  Her zaman erken yol almak çocuklarımızı risklerden daha çok koruyacak ve geleceğe ruh sağlığı açısından da daha doğru ve yetkin bireyler olarak hazırlanmalarını sağlayacaktır.

  Herkese keyifli okumalar dileriz…

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu İle İlgili Her Şey Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.