sadsad x
asdasd

DGS Konu Anlatımlı Kitaplar

Sıralama seçin
Toplam 49 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 49 ürün görüntüleniyor.

DGS Sözel Kitapları Özellikleri Nelerdir?

Dikey Geçiş Sınavı(DGS) 2000 yılından beri meslek yüksekokulları ve açıköğretim önlisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün eğitim lisans bölümlerine geçiş yapmalarını sağlayan ve ÖSYM tarafından hazırlanan bir sınavdır. DGS her yıl düzenli olarak Temmuz veya Ağustos aylarında yapılmaktadır. DGS sözel kitapları sınava girmek isteyen öğrenciler tarafından araştırılan ve çalışılması gereken kitaplardan bir tanesi olurken kitap önerileri de sıklıkla araştırılmaktadır. DGS’de 60 sözel ve 60 sayısal soru olmak üzere toplamda 120 soru bulunmaktadır. 120 soru için öğrencilere 150 dakika süre verilirken sorular farklı alanlardan gelen öğrencilerin cevaplayabileceği formatlarda sorulmaktadır. Ayrıca sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. DGS hazırlık sürecinde öğrenciler için tavsiye edilen kaynaklar aşağıda listelenmiştir;

 • DGS sözel mantık kitapları
 • DGS çıkmış sorular kitapları
 • DGS sözel konu anlatımlı kitaplar
 • DGS hazırlık kitaplarıdır.

Öğrenciler tarafından DGS sözel kitap önerisi başlıkları sürekli araştırılmaktadır. DGS kitapları farklı uzman ve hocalar tarafından farklı formatlarda hazırlanmaktadır. Kitap önerilerinde hocalar tarafından yapılan tavsiyeler dikkate alınması gereken konulardandır. DGS sözel kaynak kitapları çeşitliliği ve farklı formatları ile öğrencilere yardımcı olmaktadır.

DGS Sözel Mantık Kitapları Hangileridir?

DGS sözel mantık alanında, öğrencilere toplamda 60 soru sorulmaktadır. Soruların fazlalığı, çeşitliliği de beraberinde getirmektedir. Sınavdaki zorlu sorular, çok çeşitli soru görmüş olmanın yardımıyla daha iyi bir şekilde çözülebilmektedir. Buna göre DGS sözel mantık kitapları tavsiyeleri şunlardır:

 • 2021 KPSS ALES DGS Sözel Mantık Çıkmış Sorular ve Çözümleri Yediiklim Yayınları: Farklı metinler ve soru tarzları ile öğrencilerin sözel mantık alanında yorumlama ve muhakeme yeteneğini arttıran kaynak, aynı zamanda içerisinde çıkmış soruları da bulundurması ile çok çeşitlilik sağlamaktadır. Soruların çözümleri konusunda detaylı açıklamalar yapan kitap, her sorunun mantığını öğrencilere aktararak yorumlama yeteneğinin gelişmesine yardımcı olmaktadır.
 • 2021 KPSS DGS ALES Sözel Mantık Soru Bankası Video Çözümlü Ali Özbek: ÖSYM tarafından düzenlenen pek çok sınav için kullanılabilecek kaynak, içerisinde çok sayıda soru barındırdığı için öğrenciler tarafından tercih edilebilmektedir. Sözel mantık sorularına öğrencilerin yaklaşımlarının değişmesini sağlayacak olan kaynak soru çözümlerinin tamamının videolu olması nedeniyle de öğrencilere yorumlama ve muhakeme yeteneğini kazandırmayı amaçlamaktadır.
 • 2022 KPSS ALES DGS Bir Hayale 400 Sözel Mantık Tamamı Çözümlü Soru Bankası Yargı Yayınları: Tamamı çözümlü olan soruları ile öğrencilere kaynak olan kitap, içerisinde 400 sözel mantık sorusunu barındırması nedeniyle tercih edilmektedir. Sorularını kolay-orta-zor dereceleregöre testlerin içerisine yerleştiren kitap, öğrencileri her türlü soruya hazırlamayı amaçlamaktadır. Soruların tamamında detaylı çözüm bulunmaktadır. Öğrencilerin sözel mantık sorularında nasıl düşünmeleri gerektiği ve sorulara yaklaşım tarzları üzerine de yoğunlaşmaktadır.
 • 2021 TYT ALES DGS KPSS Mantıkperver Sözel Mantık Tamamı Çözümlü Soru Bankası Yargı Yayınları: Sözel mantık konusunda kurumun soru formatlarına uygun soruları öğrencilere sunan kitap; TYT, ALES, DGS ve KPSS için yardımcı niteliği taşımaktadır. İçerisinde çok sayıda soru bulundurması nedeniyle de tercih edilebilir kaynaklar arasında yer almaktadır.
 • YKS KPSS ALES DGS My Mantık Sözel: Giriş kısmında bulunan tabloları ile öğrencilerin ÖSYM sınavlarındaki sözel mantık sorularında nasıl düşünülmesi ve soruya nasıl yaklaşılması gerektiği ile ilgili bilgiler veren kaynak, tüm sorularını bu tablolara göre ayarlamaktadır. Muhakeme yeteneğini geliştirmek için çok sayıda soruyu bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zamanda ÖSYM tarafından hazırlanan pek çok sınavda da rahatlıkla tercih edilebilmektedir.
 • 2020 DGS Sözel Test Kitabı Türkçe- Sözel Mantık: Sözel mantık sorularının öğrenciler tarafından daha rahat ve kolay çözülebilmesi için sorulara yaklaşımda yer alan detayları öğrencilere sunan kaynak, tamamı detaylı çözümlerden oluşan soruları ile sınava hazırlık kitapları arasında yer almaktadır. ÖSYM soru tarzına uygun hazırlanan sorular birbirinden tamamı ile farklı metinlerden oluşması nedeniyle öğrencilere yardımcı bir kaynak olmaktadır.
 • 2021 KPSS - ALES - DGS Olasılık, Sözel, Mantık Tamamı Çözümlü Soru Bankası: ÖSYM tarafından hazırlanan KPSS, ALES ve DGS için uyumlu olan kaynak içerisindeki farklı soru tarzları ve metinleri ile öğrencilere yardımcı olmaktadır. ÖSYM soru tarzına uygun olarak hazırlanan kaynak çok sayıda soru bulundurması nedeniyle tercih edilirken aynı zamanda soru çözümlerindeki detaylar ile de öğrencilere yardımcı bir kaynak olmaktadır.

DGS özellikle sözel mantık sorularında birbirine yakın şıklar ve farklı metinleri nedeniyle öğrenciler tarafından zorlanılan alanlardan bir tanesi olmaktadır. DGS sözel mantık kitapları öğrencilerin yorumlama ve sorulara yaklaşım tarzlarının gelişmesine ve sınavda daha yüksek net yapabilmelerine yardımcı olmaktadır.

DGS Çıkmış Sorular Kitapları Hangileridir?

ÖSYM sınavlarına çalışmaya başlayan öğrenciler tarafından merak edilen konulardan bir tanesi geçmiş yıllarda sınavlarda çıkmış sorulardır. Benzer soruların her yıl sorulması nedeniyle öğrencilere çıkmış soruların çözülmesi tavsiye edilirken öğrencilerde istedikleri yıllara ait soruları rahatlıkla bulabilmektedir. Uzun yıllardır sorulan soruların bir araya getirildiği kitaplar, düzenli olarak basımı yapılan yardımcı kaynaklar arasında yerini almaktadır. Buna göre DGS çıkmış sorular kitabı tavsiyeleri şunlardır:

 • KPSS ALES DGS Benzersiz Sözel Mantık Çıkmış Sorular Klas Serisi Yargı Yayınları: ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlardaki çıkmış soruların toplandığı kitap olan kaynak ALES 2006-2020 yılları arasındaki soruları öğrencilere sunmaktadır. Ayrıca KPSS lisans alanında yapılan sınavda 2013-2020 yılları arası, önlisans sınavında da 2004-2020 yılları arasındaki soruları içerisinde bulundurmaktadır. DGS’de çıkan soruları da içerisinde bulunduran kaynak 2013-2020 yılları arasında DGS’de sorulan soruları öğrencilere aktarmaktadır.
 • DGS Arşiv Sözel Son 13 Yıl Konularına Göre Ayrılmış Çıkmış Sorular: Sadece DGS’de çıkan soruları içerisinde barındıran kitap son 13 yılın sorularını öğrencilere sunmaktadır. Sorular ile ilgili detaylı çözümlemeler de sunmaktadır. Öğrencilere ÖSYM soru tarzını aşılayan sınav çözümleri ile de yorumlama ve muhakeme yeteneğini geliştirmektedir.
 • ALES KPSS DGS Paragraf Benzersiz Çıkmış Sorular Klas Serisi Yargı Yayınları: ÖSYM sınavlarında çıkan soruların tamamını içerisinde barındıran kitap, KPSS lisans sınavında 2016-2020, ALES’te 2018-2020, KPSS ön lisans sınavında 2010-2018, KPSS ortaöğretim sınavında 2010-2018, TYT-MSÜ sınavlarında 2018-2020 ve DGS 2018-2020 sorularını içerisinde bulundurmaktadır. ÖSYM tarafından sorulan soruların tamamını içerisinde barındırması nedeniyle öğrencileri kurumun soru tarzına adapte etmeyi amaçlamaktadır.
 • 2021 Prestij Serisi DGS Tamamı Çözümlü Son 7 Yıl Çıkmış Sorular: DGS hem sayısal hem de sözel mantık sorularını öğrencilere sunan kaynak son 7 yılda ÖSYM tarafından sorulan tüm mantık sorularını bünyesinde barındırması nedeniyle tercih edilebilmektedir. Soruların çözümlerine geniş yer ayıran kaynak, öğrencilerin sorulan mantık sorularına nasıl yaklaşmaları gerektiğini ön plana çıkarmaktadır.
 • 2021 DGS VIP Sayısal Sözel Yetenek Son 10 Yıl Çıkmış Sorular: Sınavın son 10 yılda öğrencilere sorduğu tüm sözel mantık sorularını içerisinde bulunduran kaynak, çıkmış soruların çözümlerine geniş yer vermektedir. Tamamı çözümlü olan kaynak özel taktik ve detaylar ile sınavda öğrencilerin rahat olmasını ve daha fazla net yapmalarını amaçlanmaktadır.
 • 2021 DGS Son 3 Yıl Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular Ekonomik Seri Yargı Yayınları: Son 3 yılın DGS’de sorulan bütün sorularını içerisinde bulunduran kaynak, her soru için geniş bir çözüm paragrafını da öğrencilere sunmaktadır. Soruların çözümleri ile ilgili detayları vermesiyle öğrencilerin ÖSYM soru tarzlarına nasıl yaklaşması gerektiğini öğreten kitap, sadece DGS’de sorulan soruları bünyesinde bulundurmaktadır.
 • 2021 DGS Son 5 Yıl Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular Ekonomik Seri Yargı Yayınları: son 5 yılda DGS’de sorulan soruların toplandığı kaynak geniş soru çözüm bölümü sayesinde öğrencilerin yorumlama ve muhakeme yeteneklerini geliştirmektedir.

DGS’de sorulan mantık sorularının çözülmesi öğrencilerin ÖSYM tarafından belirlenen soru tarzlarına alışmalarına yardımcı olurken aynı zamanda öğrencilerin sınava doğru biçimde hazırlanmalarına da destek olmaktadır. ÖSYM’nin soru tarzının bilinmesi ile sorulan tüm sorulara yaklaşım aynı olacağı için öğrenciler daha yüksek netler yapabilmektedir. DGS’nin temel formatının derinlemesine anlaşılabilmesi, soru tiplerinin keşfedilmesi, konuların ayrıntılı olarak değerlendirilebilmesi için hazırlanan DGS sözel hazırlık kitapları, sınava hazırlananlar tarafından kendi ihtiyaçlarına göre tercih edilebilmektedir. Bu sayede sınava hazırlananlar, eksik oldukları konulara odaklanabilmekte ve kapsamlı olarak DGS sorularına aşina olma imkanına sahip olabilmektedir. Çıkmış soruların çözümlerinin olduğu kitaplar kendine DGS sözel hazırlık kitapları arasında yer bulmaktadır.

DGS Sözel Konu Anlatımlı Kitaplar Nelerdir?

DGS hazırlık aşamasına yeni başlayan öğrenciler tarafından tercih edilen kaynakların arasında konu anlatımlı kitaplar da yer almaktadır. Sayısal bölüm okuyan öğrenciler için genel olarak matematik ve geometri konu anlatımlı kitapları tercih edilirken sözel bölüm okuyan öğrenciler ise sözel alanda konu anlatımlı kitaplar alarak çalışmalarına devam etmektedir. DGS sözel konu anlatımlı kitaplar hem sayısal hem sözel alanlarda okumuş öğrenciler için tavsiye edilirken konu anlatımları sonrasında soru çözümü yapmak konuların pekişmesine yardımcı olacaktır. DGS sözel mantık kitap tavsiye listesinde şu kitaplar bulunmaktadır:

 • Hızlı DGS: Kitapkonuları hızlı hızlı anlatarak öğrencilerin hatırlamalarına olanak sağlayan yardımcı kaynak olarak kullanılabilmektedir. Sınava hazırlık aşamasını tamamlamasına rağmen konuları tekrar etmek isteyen öğrenciler için bol konu anlatımı ve soru desteği sağlayan kaynak, DGS’ye hazırlık aşamasında kullanılabilmektedir.
 • DGS Harika Sözel Yetenek Yaprak Test: ÖSYM’nin soru tarzına uygun olarak hazırlanan yaprak testler sorulara ek olarak çözümleri ve konu anlatımları ile de tercih edilebilmektedir. Yaprak test formunda olması nedeniyle öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilirken aynı zamanda konu anlatımları ile de öğrencileri sınava hazırlamaktadır.
 • ALES Çevir Konu Çevir Soru: Sayfaların ön yüzlerinde konu anlatımı arkalarında ise soruların olduğu kaynak sınava kadar öğrencilerin sözel anlamdaki eksiklerini tamamlanmasına yardımcı olmaktadır. Soru sayısının fazlalığı ile de temel kaynaklardan bir tanesi olarak kullanılabilmektedir.
 • DGS Sözel Yetenek Konu Anlatımlı Soru Bankası: Konu anlatımlı kitaplardan bir tanesi olan kaynak, dil bilgisi konularını sıklıkla anlatmasının yanı sıra paragraf soruları ile ilgili de verdiği taktikler nedeniyle tercih edilebilmektedir. Konu anlatımları sonrasında testleri, ünite sonları testleri, paragraf soru ve çözümlerine ek olarak kitabın sonuna doğru karma testler yapan kaynak, öğrencileri sınava sıkı bir şekilde hazırlamaktadır.
 • 2021 DGS Türkçenin Kara Kutusu 2.Cilt Paragraf Konu Özetli Soru Bankası İnformal Yayınları: ÖSYM soru tarzına uygun soruları, çıkmış soruları ve taktikleri ile öğrencileri sözel alana hazırlayan kaynak, çıkmış sorular üzerinden detaylı çözüm yapılması nedeniyle de öğrencilerin sınava hazırlanmasına yardımcı olmaktadır. Dil bilgisi konularından paragrafa, genel kültür sorularından farklı metinlere kadar geniş bir çeşitlilik sağlayan kaynak öğrenciler tarafından ana kaynak olarak kullanılabilmektedir.
 • TYT AYT KPSS DGS Dil Bilgisi Muhteşem Üçlü 2. Kitap Konu Anlatımlı Soru Bankası Çap Yayınları: Dil bilgisi konusunda eksiklik yaşayan öğrenciler için ÖSYM soru tarzlarına uygun dil bilgisi soruları soran kaynak konu anlatımlı soru bankası olması nedeniyle tercih edilebilmektedir. ÖSYM sınavlarından olan AYT, TYT, KPSS ve DGS’nin tümünde kullanılabilen kaynak, bol soru barındırması nedeniyle de tercih edilebilmektedir.
 • Hedef 2020 KPSS Anayasa Konu Anlatımlı: sözel mantık soruları arasında yer alan ve öğrenciler zorlandığı alanlardan bir tanesi olan anayasa konusunda çok sayıda soru ve konu anlatımı sunmaktadır. Öğrencilerin her alanda başarıya ulaşmaları için dil bilgisi, paragraf ve anayasa hakkında konu anlatımlarına ek olarak bol miktarda soru ile yardımcı kaynak niteliğinde tercih edilebilmektedir.

DGS’ye kayıt yaptırmayı düşünen ve çalışmalarına başlayan öğrenciler tarafından tercih edilen konu anlatımlı kaynaklar DGS sözel test kitabı tercihleri ile birlikte kullanıldıklarında konuların pekiştirilmesi ve öğrenilmesi konusunda büyük yardım sağlamaktadır. Konu anlatımlı kitaplar soru bankaları kadar çok soru barındırmamaktadır ve soru bankalarıyla beraber alınması tavsiye edilmektedir.

DGS Hazırlık Kitapları Nelerdir?

DGS hazırlık aşamasında öğrencilere bol konu anlatımı ve bol soru çözümü gerektirirken sınava hazırlanabilecekleri kitaplar gerekmektedir. Sınava kısa bir süre kala öğrenciler için hazırlanan hazırlık kitapları tercih edilebilmektedir. DGS çalışma kitabı tercihleri sınava kısa süreler kala denemelerden ve çıkmış sorulardan oluşan kaynaklar olurken öğrenciler artık soru çözmek yerine deneme sınavlarına ağırlık vermektedir. DGS sözel mantık kitap tavsiye listesi şu şekildedir:

 • DGS Öncesi Son Prova 4 Çözümlü Deneme: Sınava yakın bir zaman kala öğrenciler tarafından tercih edilebilecek kaynaklar arasında yer alan kitap içerisinde 5 tane 60 soruluk deneme yer almaktadır
 • Paragrafmatik Soru Bankası TYT-AYT-KPSS-ALES-DGS: Sınava kısa bir süre kala öğrencilerin kullanabileceği kaynaklardan bir tanesi olan kitap kısa paragraf soruları ile pratiği artırmayı ve sınava hazırlık aşamasında son adıma gelmeyi amaçlamaktadır.
 • Tercih Akademi DGS Sözel 5X60 Deneme: 5 tane 60 soruluk sözel mantık sorusundan oluşan denemeleri ile son alıştırmaları yapmak isteyen öğrenciler için hazırlanan kaynak, ÖSYM uyumlu soru tarzları ile öğrencilere destek sağlamaktadır.
 • 2021 Tercih Akademi DGS Paragraf Soru Bankası: ÖSYM soruları ile birebir uyumlu olan kaynak, soruları ile öğrencilerin sınava kısa bir süre kala sınava hazırlık soruları çözmelerine yardımcı olmaktadır. Geniş bir çözüm kısmı bulunan kaynak, soruların nasıl çözüleceği ve DGS sözel mantık bölümü ile ilgili taktikler vermektedir.
 • 2021 DGS Labirent Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı Uzman Kariyer Yayınları: DGS hazırlık kaynaklarından birisi olan kitap, sınava kısa bir süre kala en baştan konu tekrarı yapmak isteyen öğrenciler tarafından kullanılabilir ve aynı zamanda sınava hazırlık döneminde de tercih edilebilmektedir. Konu anlatımlı soru bankası olan kaynak konu anlatımları sonrasında bol bol soru çözdürerek öğrencilere pratik yaptırmaktadır.
 • DGS Tamamı Çözümlü 5 Deneme Sınavı: İçerisinde 5 tane deneme bulunduran kaynak 60 soruluk denemeler ile öğrencilerin toplam 300 soru çözmesine yardımcı olmaktadır. Sorular kolay-orta-zor olarak testlerin içerisinde bulunurken farklı metinler ile sınava son hazırlığın yapılması amaçlanmaktadır.
 • DGS Sözel 5x60 Deneme Sınavı: Sözel alanda deneme çözmeye başlayan öğrenciler için hazırlanan kaynak her deneme içerisinde çıkmış soruları da bulundurarak öğrencilerin genel derecelerini belirlemektedir.

DGS öğrenciler tarafından önemli sınavlar arasında yer almasının yanı sıra DGS sözel mantık kitapları sunduğu çeşitlilik nedeniyle öğrenciler tarafından araştırılmaktadır. DGS sözel mantık test kitabı tavsiyeleri öğretmenler ve uzmanlar tarafından değişkenlik göstermesine karşın pek çok yayınevi benzer temelde kaynakları hazırlamaktadır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.