63,00 TL
44,73 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
18,27 TL
Devrim Ayetleri Hakkında Bilgiler
Türü: Politik Akım ve Hareket Kitapları
Sayfa Sayısı: 238
ISBN: 9786059093866
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Eren Erdem
Eren Erdem
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Devrim Ayetleri Kısa Özet

  Eren Erdem`in Bütün Eserleri`ni yayınlama kararı alan Ulak Yayıncılık, okur nezdinde en fazla ilgi gören "Devrim Ayetleri"ni gözden geçirilmiş baskısıyla okuyucuyla buluşturuyor.

  Devrimci Müslümanlar bir süredir hemen herkesin ilgisini çekiyor. "İsyan ve İslam" şiarıyla 1 Mayıs`a katıldılar; başından itibaren Gezi Direnişi`nin ön saflarında yer aldılar. Sivas Katliamı`nı lanetlediler; beş yıldızlı otellerde değil TOMA`ların önünde iftar açtılar. "Mülk Allah`ındır" diyerek abdestli kapitalistleri lanetlediler; İslam`ın özel mülkiyete bakışını tartışmaya açtılar.

  Peki, kim bu Devrimci Müslümanlar? İslam`a, siyasete, iktidara, insan ilişkilerine ve gündelik hayata bakışları nasıl? Neye dayanarak İslam`ın devrimci olduğunu söylüyorlar? Ezilenlerin İslam`ı derken neyi kastediyorlar? Neden sürekli padişahlardan, sultanlardan değil de "yalnız yaşayan ve yalnız ölen" Ebu Zer`den, Habeş bir köle olan Bilal`den bahsediyorlar?

  Devrimci Müslümanların önde gelen isimlerinden Eren Erdem, yeni kitabı Devrim Ayetleri`nde işte bu soruları yanıtlıyor. Abdestli Kapitalizm, Şeytan Evliyaları ve toplatılması istemiyle dava açılan Nurjuvazi isimli kitaplarıyla bilinen Erdem, Devrim Ayetleri`nde yine ezber bozuyor. Dinin özü "eşitlenmektir" diyen Erdem din elbisesi giyerek siyaset yapan ya da servet edinenlerin uykularını kaçıracak gerçekleri aktarıyor. Devrim Ayetleri, kulaktan dolma bilgilerle yaşanan İslam anlayışını tümden dönüştürme iddiasıyla geliyor.

 • 2. Hamur

Devrim Ayetleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.