sadsad x
asdasd

Devre Analizi ve Ölçme Bilgisi Laboratuvarı Deneyleri

Nobel Akademik Yayıncılık

Mustafa Ergin Şahin

45,00 TL
36,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
9,00 TL
Devre Analizi ve Ölçme Bilgisi Laboratuvarı Deneyleri Hakkında Bilgiler
Türü: Elektrik Ve Elektronik Mühendisliği Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786053206392
Kapak: Ciltsiz
Mustafa Ergin Şahin
Mustafa Ergin Şahin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Devre Analizi ve Ölçme Bilgisi Laboratuvarı Deneyleri Kısa Özet

    Bu kitap üniversitelerin çeşitli bölümlerinde ‘Devre Analizi’ ya da ‘Temel Elektrik ve Ölçme Bilgisi’ adı altında okutulan ders konularını ve buna ait deneyleri içermektedir. Bu kitapta devre analizi ve temel elektrik ölçme bilgilerini içeren ve iki dönemlik ders müfredatına uygun olarak hazırlanmış 20 adet deney bulunmaktadır. Deneylerden önce kısa konu anlatımları ve hazırlık soruları ile öğrencilerin konuyu araştırması ve deneye hazırlanması sağlanmıştır. Deneylerde kullanılan malzemeler piyasada uygun fiyata kolayca bulunabilen ve tüm laboratuvarlarda yer alan ortak malzemelerden seçilmiştir. Bu deneylerin kullanılan elemanlar ile laboratuvar ortamında düzgün çalıştığı test edilmiştir. Uygulamada yaşanabilecek aksaklıklar ve deneyler kurulurken dikkat edilecek önemli noktalar özellikle belirtilmiştir.

    Elinizdeki kitap aynı zamanda laboratuvar eksiği olan bölümlerde düşünülerek bilgisayar ortamında bu deneylerin benzetimleri yapılabilecek ve tekrarlanabilecek şekilde hazırlanmıştır. Bu amaçla bu kitapta ‘Multisim’ benzetim programının nasıl kullanılacağı detaylıca anlatılmış ve deneylerle birleştirilmiştir. Deneylerde ve ölçme işlemlerinde kullanılacak osiloskop, sinyal jeneratörü, güç kaynağı ve avometre gibi cihazların kullanımları da öğrencilere pratiklik kazandırmak için detaylıca ele alınmıştır.

    Kitaptaki deneyleri tam olarak gerçekleştiren kişi temel elektrik bilgisi, devre analizi, temel ölçme bilgisi ve ‘Multisim’ programını kullanma bilgi ve becerisini kazanır.

Devre Analizi ve Ölçme Bilgisi Laboratuvarı Deneyleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.