sadsad x
asdasd

Devlet ve İnsan Hakları Perspektifinde Hukuk ve Sinema

Astana Yayınları

Selim Misafir

200,00 TL
160,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
40,00 TL
Devlet ve İnsan Hakları Perspektifinde Hukuk ve Sinema Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 311
ISBN: 9786257890908
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Selim Misafir
Selim Misafir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Devlet ve İnsan Hakları Perspektifinde Hukuk ve Sinema Kısa Özet

  Disiplinler arası bir çalışma olan bu kitap, hukuku anlamak ve anlamlandırmak için çerçevenin dışına çıkma, hukuku farklı bir disiplinin gözüyle okuma girişimidir. Hukuk ve sanat bağlamından hareketle hukuk ve sinema üzerine hazırlanan kitabın, her iki disiplinin ilişki ve etkileşimi üzerine çalışacaklar için başvurulacak bir kaynak oluşturması ve sinemanın hukuk öğretiminde bir yöntem olarak yerini sağlamlaştırması için işlevsel bir adım olması ümit edilmektedir.

  Hukuk ve sinema özelinde hukuk ve sanat bağlantısına ilişkin somut görünümler sunan bu çalışma, okuyucunun soyut ve karmaşık hukuk alanları arasında başı çeken devlet ve insan hakları kuramlarına sinema penceresinden bakabileceği bir alan açmaktadır. Hukuki kavram ve olgulara sanatçıların (sinemacıların) gözüyle bakmak ve tabiri caizse sıkışıp kalan ve artık kendini tekrar etme tehlikesiyle yüz yüze olan öğretiye yeni bakış açıları sunmak, esas amacıdır.

  Sinema özelinde sanatın, devlet ve insan hakları özelinde hukuka yansımalarına ışık tutmayı ve birbirilerinin tanımlayıcı ve tamamlayıcı unsurlarını bilimsel ve analitik bir çerçeveye oturtmayı gaye edinen bu kitapta, Genel Kamu Hukuku’nun iki temel sacayağı olan Devlet Kuramı ve İnsan Hakları’nın genel konseptini oluşturan konuların sinema ile kesişimleri kamu hukuku yönüyle araştırılmış ve varılan sonuçlar ortaya konmuştur. Böylece, birer sosyal bilim olarak hukuk ve sinemanın karşılıklı etkileşimi ve sinemanın temsil ve anlatı boyutuyla hukuka katkısı, devlet ve insan hakları alanlarında incelenmiştir.

  Kitap, üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, hukuk ve sanat ilişkisi ortaya konularak söz sinemaya getirilmiştir. İkinci bölümde devlet teorisi ve sinema, üçüncü bölümde insan hakları ve sinema ilişkisi ve etkileşimine, film tahlilleri eşliğinde belirlenen tüm yönleriyle değinilmiştir.

 • 2. Hamur

Devlet ve İnsan Hakları Perspektifinde Hukuk ve Sinema Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.