sadsad x
asdasd

Detok Develi'de Örnek Bir Yerel Kalkınma Planlaması

Adana Nobel Kitabevi
125,00 TL
118,75 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
6,25 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Detok Develi'de Örnek Bir Yerel Kalkınma Planlaması Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 407
ISBN: 9786059942324
Kapak: Ciltsiz
Birol Akgül
Birol Akgül
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Detok Develi'de Örnek Bir Yerel Kalkınma Planlaması Kısa Özet

    Türkiye'nin imkan ve şartlarına uygun yeni model geliştirme çalışmaları kapsamında "Odaklı Yerel Kalkınma (OYKA) Modeli" ismiyle özgür bir model geliştirilmiştir. Modelin ilk uygulaması olarak da Develi'de "Develi Turizm Odaklı Yerel Kalkınma (DETOK) Planlaması" adıyla bir çalışma başlatılmıştır.

    Detok Planlaması hem bir özgün modele dayalı olarak yapılan ilk çalışma olması hem de 8 farklı sektörel alandaki çalışmaları kapsaması açısından disiplinler arası yapılan özgün ve örnek bir çalışmadır. Detok Planlaması üç aşamalı bir yerel kalkınma planlama çalışmasıdır. Detok Planlamasının birinci aşaması olan Çerçeve Plan çalışmaları tamamlanmış, ikinci aşama çalışması olan Teknik Plan aşamasına geçiş için hazırlıklar yapılmıştır. Bu kitap çalışması da Teknik Plan aşamasına geçiş için yapılan bilimsel nitelikli bir hazırlık çalışmasıdır.

    Teknik Plan aşamasında teknik proje dosyaları hazırlanan projelerin ivedilikle yatırım çalışmalarının tamamlanması ve hayata geçirilmesi hedeflenmektedir. Detok Planlaması kapsamında yer alan projelerin hayata geçirilmesi için yerel aktörlerde yeter düzeyde gayret ve istekliliğin bulunduğu tespit edilmiştir. Belirlenen 216 projenin yatırımlarının gerçekleştirilmesi sonucunda Develi yöresi hem Türkiye hem de dünya ölçeğinde önemli bir turizm destinasyonu olabilecektir. Detok Projelerinin hayata geçmesi ile yöre halkının yaşam standartları artacak, refah düzeyleri yükselecek ve yörenin ekonomik kalkınması sağlanabilecektir.

Detok Develi'de Örnek Bir Yerel Kalkınma Planlaması Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.