sadsad x
asdasd

Demokrasilerde Propaganda Oyunu

Cilt Durumu Ciltsiz
Sayfa Sayısı 424
ISBN 9786056785153
Tüm Siparişlerde KARGO 1 LİRA!
36,94 TL %28
bkmkitap.com
Fiyatı
26,60 TL
Fiyat Alarmı
Paylaş:
  • Demokrasilerde Propaganda Oyunu Kısa Özet

    Pek çoğumuz propaganda ve manipülasyonu kendimiz için, yirminci yüzyılın ortalarındaki totaliter rejimlerde yaşayan insanlar için teşkil ettiği tehlikeye benzer şekilde birer tehlike olarak görmüyoruz. Oysa Jason Stanley bu kitabında konunun çok daha fazla dikkat gerektiren ciddiyetini vurguluyor; propagandanın sinsi işleyiş tarzını, demokrasinin, özellikle de demokratik müzakere ve eşitliğe dair ilkelerin altını yavaş yavaş nasıl oyduğunu ve bu mekanizmanın geçmişte demokrasilere nasıl zarar verdiğini örneklerle gözler önüne seriyor.

    Demokrasilerde Propaganda Oyunu, dünyanın neresinde olursa olsun liberal demokrasilerin ayakta kalabilmesi ve korunabilmesi için propagandanın ve propagandaya dair işleyiş mekanizmalarının çok iyi anlaşılmasının şart olduğuna dair güçlü bir kanıt niteliğinde.

    Çağımızın en önemli düşünürlerinden Noam Chomsky ise, Jason Stanley'nin kitabını *siyasi felsefenin yeni baştan ele alınıp güçlendirilmesi yolunda özgün ve son derece önemli bir katkı* olarak değerlendiriyor.

Demokrasilerde Propaganda Oyunu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.