sadsad x
asdasd
20,00 TL
18,00 TL
%10 indirim
Kazancınız
:
2,00 TL
Demokrasi ve ''Demokrasi'' Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Politika Siyaset Bilim ve Siyaset Tarihi Kit
Sayfa Sayısı: 119
ISBN: 9789753510608
Kapak: Ciltsiz
Muzaffer İlhan Erdost
Muzaffer İlhan Erdost
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Demokrasi ve ''Demokrasi'' Kısa Özet

  Demokrasi ve "Demokrasi", Muzaffer İlhan Erdost`un, 24 Ocak Kararları ve 12 Eylül yönetimiyle daha belirginleşen demokrasinin birbirine karşıt iki yönünü açımlayan yazılarından oluşuyor.

  Demokrasinin ikili yönünün vurgulandığı bu kitapçıkta, egemen sınıf ve katmanlann daha çok zenginleşmesiyle birlikte, daha da özgürleştikleri, yani onlar için demokrasinin daha da genişlediği, buna karşılık, emekçi sınıf ve katmanlann özgürlüklerinden yoksunlaştınldıklan yani onlar için demokrasi daraldığı ölçüde, daha çok yoksullaştıkları, verilerle ve toplumsal olgularla açıklanır.
  Bugün tehlike sınırına varmış bulunan sınıfsal kutuplaşmanın ekonomik yönelimini 24 Ocak Kararları belirler; 12 Eylül yönetimi, bu ekonomik kararları, daha etkin biçimde yaşama geçirmenin siyasal erkini oluşturmakla kalmaz, emekçiler açısından sürekli yoksullaşmayı sürekli baskının denetlediği ve denetleyeceği sistemi de oluşturur.

  Dolayısıyla, 24 Ocak Kararları olmasa bile, onun özünü gözeten ekonomi politikalar, siyasal yaşamda, demokra-tik süreçler değil, demokrasi-karşıtı süreçler üretmeye yargılı olur.

Demokrasi ve ''Demokrasi'' Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.