Delillerin Değerlendirilmesi

On İki Levha Yayınları

Mehmet Tanık

325,00 TL
266,50 TL
%18 indirim
Kazancınız
:
58,50 TL
Delillerin Değerlendirilmesi Hakkında Bilgiler
Türü: Ders Hukuku Kitapları
Sayfa Sayısı: 612
ISBN: 9786051523958
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
Mehmet Tanık
Mehmet Tanık
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Delillerin Değerlendirilmesi Kısa Özet

    Kitap, vergi uyuşmazlıkları temelinde, uyuşmazlığın çözümünde yararlanılabilecek delilleri ve bu delillerin değerlendirilmesi ile ilgili yöntem, ilke ve kuralları Amerika Birleşik Devletleri vergi yargısında geçerli ilke ve kurallarla karşılaştırmalı bir biçimde bize sunmaktadır.

    Yazar, bu karşılaştırmada, idari yargıçlık deneyimleri yanında, öğretideki görüşlerden ve Yargı`nın içtihatlarından da yararlanarak, kendi özgün değerlendirme ve görüşlerini oluşturmuştur. Karşılaştırmanın, "Adli Rejim"`in geçerli olduğu Amerika Birleşik Devletler`nin vergi yargısı sistemiyle yapılması, "İdari Rejim"in uygulandığı ülkemiz ve bu rejime kaynaklık eden Kıta Avrupa`sının idari yargı sistemleri bakımından ilginç gelebilecek çok önemli farklılıkları ortaya koymaktadır.

    Kuşkusuz; bu farklılıklar, ülkemiz vergi idaresi için geçerli İdari Rejim`in özelliklerinden ve bu rejimin gereği olarak, kamu idaresine özgü ayrı ve ayrıcalıklı kuralları olan bir hukuk dalının (İdare Hukukunun) bulunmasından kaynaklanmaktadır ve doğaldır. Kitap, bu farklılıkları ayrıntılı biçimde ve farklı bir bakış açısıyla ortaya koyması bakımından, çok yararlı ve övgüye değer bir çalışmadır.

  • 1. Hamur

Delillerin Değerlendirilmesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.