sadsad x
asdasd
30,00 TL
19,50 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
10,50 TL
Deliliğe Övgü Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 136
ISBN: 9789756205532
Kapak: Ciltsiz
Desiderius Erasmus
Desiderius Erasmus
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Deliliğe Övgü Kısa Özet

  Eski Yunan ve Roma kültürünün canlandırıldığı Rönesans’ın en önemli savunucusu, Hümanizmin Batı Avrupa’daki en büyük temsilcisi olan Erasmus, aynı zamanda Reform’a giden kapıyı aralayarak günümüz Avrupası’nın şekillenmesine yardım eden ve kültür hayatına etki eden isimlerden biridir.

  *Deliliğe Övgü* ise onun, fikirlerini cesurca dile getirdiği en önemli ve en popüler eserleridir.

  1509’da kaleme alınan eser ilk kez 1511’de Paris’te basılmış, ilerleyen yıllarda çok sayıda Avrupa diline tercüme edilerek defalarca tekrar baskıları yapılmıştır. Ancak bu sakıncalı eser 1527 yılında Paris’te, daha sonra Milano, Venedik, İspanya ve Portekiz’de yasaklanmıştır.

  Çağının tüm nüfuzlu kişilerinin onunla tanışmak, onun desteğini almak için yarıştığı Erasmus * Deliliğe Övgü* ile engin bilgisini, zekasını, gözlem ve kurgu yeteneğini ortaya çıkarmış, eser Avrupa’da büyük ses getirmiştir.

  … İşte ben (Delilik), insanların kendilerini boğdukları bütün dertleri birbirlerinden ayırarak hafifletmesini bilirim; ölümlülere dağıttığım cehalet ve gafletle onlara bazen daha mutlu bir talihin tatlı ümidini yollar, bazen ayaklarına sevimli şehvetin bir günlük güllerini serperim; iyiliklerim onları cezbeder ve ecel
  perisi eğirecek ipliği kalmamış, hayat onları kendiliğinden terk etmiş gibi olunca bile hayat için en ufak bir nefret duymak şöyle dursun, onu bırakmaya yöneltmesi gereken sebepler ne kadar artarsa, onların da hayata bağlılıkları o kadar artar…

Deliliğe Övgü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.