Dakikalar İçinde Genetik

Kronik Kitap

Tom Jackson

75,00 TL
49,50 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
25,50 TL
Dakikalar İçinde Genetik Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9786258431797
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Tom Jackson
Tom Jackson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dakikalar İçinde Genetik Kısa Özet

  YAŞAMIN KÖKENLERİNE DAİR
  200 TEMEL KAVRAM

  Dakikalar İçinde Genetik, yaşamın kökeni, hücreler, DNA, kromozom, insan genomu, kalıtım, doğal seçilim, kök hücre ve gen terapileri, klonlama, genetik mühendisliği ve yapay seçilim ile evrim, cinsiyet, sınıflandırma ve ekoloji gibi biyolojik temelleri konu alan görseller eşliğinde genetik bilimine dair 200 kavram üzerinden kapsayıcı ve keyifli bir okuma imkânı sunuyor.

  Yaşam nedir? Canlılar tek bir hücreden nasıl oluşur? Gezegenimizi kaç farklı organizmayla paylaşıyoruz? Dünya’daki çeşitliliğin sebepleri neler? Türler neden yok olur? DNA ve RNA sırlarını hâlâ koruyor mu? Genetik kodlar hayatımızı ve davranışlarımızı nasıl etkiler? Genetiğimiz ve zekâmız arasında nasıl bir bağlantı vardır? GDO nedir ve genetik modifikasyonlar hayatımızı nasıl etkiler? Virüsler canlı mıdır? Kanser nedir? Hastalıklara dair aradığımız yanıtlar gen terapisi ve kök hücre tedavisinde mi yatmaktadır? Yaşama ve varoluşumuza dair birçok sorunun yanıtı bu kitabın sayfalarını süslüyor.

  Dakikalar İçinde Genetik, bedenlerimizi ve yaşamlarımızı şekillendiren genlerimizi anlamamızı ve onlar üzerinde kontrol sahibi olmamızı sağlayan genetik biliminin temel kavramlarını öğrenmenin en hızlı ve eğlenceli yolu olacak.

 • 2. Hamur

Dakikalar İçinde Genetik Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.