Dakikalar İçinde Beyin

Kronik Kitap

Rita Carter

95,00 TL
61,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
33,25 TL
Dakikalar İçinde Beyin Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9786256989665
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 210 adet satılmıştır.
Rita Carter
Rita Carter
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dakikalar İçinde Beyin Kısa Özet

  BEYNİN BÜYÜLEYİCİ DÜNYASINI KEŞFEDECEĞİNİZ

  200 TEMEL KAVRAM

  Beyin, tüm evrendeki en karmaşık yapı olarak kabul edilir. Peki bu karmaşık ve hâlâ keşfedilmeyi bekleyen organa dair insanlık neler biliyor? Nasıl düşünüyor, kokluyor, konuşuyor, öğreniyor, hareket ediyoruz?

  Elinizdeki son derece modern ve kapsamlı kitap bize insan beyninin neden bu kadar zeki olduğunu, nefes alma, uyuma ve görmeden tutun kimlik, hayal gücü, zevk ve acıya kadar her şeyi nasıl kontrol ettiğini ve bilgisayarlarla ya da genetik alanındaki son keşiflerle bir araya geldiğinde neler olacağını açıklıyor. Kitapta beynin kökeni ve anatomisi, vücut kontrolü, ruh hâli ve duygular, algı, bilinç, bellek ve öğrenme, kişilik, zekâ ve diğer üst işlevler, dil, garip zihin durumları, bozukluklar, hastalıklar ve tedaviler, son olarak da beynin geleceği inceleniyor. Ödüllü bilim yazarı Rita Carter ayrıca hafıza kaybı, çoklu kişilik, psikopati, rüya görme, halüsinasyon, bağımlılık, otizm, disleksi, şizofreni, bunama ve başka pek çok zihin durumunu aydınlatıyor.

  Dakikalar İçinde Beyin tüm evrendeki en karmaşık organın yapısını, işleyişini ve sırlarını ayrıntılı olarak açıklayan 200 yüksek teknoloji ürünü tarama, görüntü ve diyagram ile sizlere anlaşılır aynı zamanda keyifli bir okuma sunuyor.

 • 2. Hamur

Dakikalar İçinde Beyin Hakkında Yorumlar