Dakikalar İçinde Antik Dünya

Kronik Kitap

Charles Phillips

95,00 TL
61,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
33,25 TL
Dakikalar İçinde Antik Dünya Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 9786258431360
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 872 adet satılmıştır.
Charles Phillips
Charles Phillips
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Dakikalar İçinde Antik Dünya Kısa Özet

  Tarihin kapılarını aralayan zaman yolculuğu

  Milattan önce ilk Sümer ve Babil şehirlerinden Roma’nın düşüşüne, Azteklerin kanlı tarihinden Pers İmparatorluğu’na kritik liderler ve savaşlar, fikirler ve icatlar, mitler ve dinler, sanat ve mimari ile örülü kayıtlı tarihin ilk beş bin yıllık dökümü… 200 başlık altında dünyanın ilk medeniyetlerine genel bir bakış...

  Karmaşık modern dünyamızın kökleri binlerce yıl geriye, antik dönemdeki *tarihin şafağına* kadar uzanır. Niçin geçmiş üzerine yazılar okuma ihtiyacı hissederiz? Çünkü bize dünyanın bugünkü hâline nasıl geldiğini anlatırlar.

  Dakikalar İçinde serisinden Antik Dünya, okuru sözlü tarihin izinden dünya edebiyatının ilk hiyeroglif yazılarına; Piramitlerden Machu Picchu’ya; Antik Hindistan’daki önemli matematik atılımlarından Çin’de kâğıdın keşfine; Mezopotamya’nın zigguratlarından Peru’nun Nazca çizgilerine; büyük destanlardan demokrasiye uzanan uzak bir geçmişe davet ediyor. Tarihe iz bırakmış her karakter, savaş, dönem ve keşifler haritalar, ikonik sanat eserleri ve antik eserlerin görselleriyle hayat buluyor.

  Bugün bizi etkilemeye devam eden eski uygarlıkların manevi, kültürel, teknolojik ve sanatsal yeniliklerini keşfetmeye hazır mısınız?

 • 2. Hamur

Dakikalar İçinde Antik Dünya Hakkında Yorumlar