sadsad x
asdasd

Dahili ve Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği

Nobel Akademik Yayıncılık

Nancy Dentlinger

293,00 TL
234,40 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
58,60 TL
Dahili ve Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 672
ISBN: 9786053201014
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2020
Nancy Dentlinger
Nancy Dentlinger
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Dahili ve Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Kısa Özet

    Erişkin bireylerde yaygın olarak görülen sağlık sorunlarının hemşirelik yönetimine ilişkin *bilinmesi gereken* bilgilerin yer aldığı bu kitap 17 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde dahiliye ve cerrahi hemşireliği ile ilgili hemşirelik süreci, tanı ve laboratuvar çalışmaları ile ilgili bilgilere yer verilmiştir. Bölüm 2 den bölüm 16`ya kadar ise vücut sistemlerine özgü sağlık sorunları; konuya ilişkin özel terimler, anatomi ve fizyoloji, tanı testleri ve laboratuvar çalışmaları, hemşirelik süreci doğrultusunda olmak üzere hemşirelik yönetimi biçiminde sistematik bir biçimde sunulmuştur. Son bölümde ise acil ve kritik bakım ünitelerinde en sık görülen sağlık sorunları açıklanmıştır

    Kitabın en üstün yönünün; her bölümün başlangıç ve bitiş bölümünde konuya ilişkin sorular sorularak ve daha sonra sorulan soruların cevap ve gerekçeleri açıklanarak okuyucunun konuya ilişkin bilgilerini kendi kendine değerlendirmesine olanak sağlamasıdır.

    Alanında uzman akademisyenlerin yoğun çabaları sonucu ortaya çıkan bu kitabın hemşirelik öğrencilerinin yanı sıra dahiliye ve cerrahi alanında çalışan klinisyen hemşirelere de katkı sağlayacak bir kaynaktır.

  • 1. Hamur

Dahili ve Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.