sadsad x
asdasd

Daha Adil Daha Makul Bir Küresel Ekonomi Mümkün mü?

Domingo Yayınevi
34,00 TL
21,76 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
12,24 TL
Daha Adil Daha Makul Bir Küresel Ekonomi Mümkün mü? Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Ekonomisi Kitapları
Sayfa Sayısı: 328
ISBN: 9786051980959
Kapak: Ciltsiz
Dani Rodrik
Dani Rodrik
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Daha Adil Daha Makul Bir Küresel Ekonomi Mümkün mü? Kısa Özet

    Ulus devlet anlayışı, yakın zamana kadar küreselleşme dalgasının altında kalıp tüm etkisini yitirmeye mahkûm görünüyordu. Şimdi ise tüm dünyadan yükselen popülizm rüzgârını arkasına alarak geri döndü. 

    Dünyanın önde gelen iktisatçılarından Dani Rodrik, denetlenmeyen bir küreselleşmenin ekonomik ve siyasi riskleri konusunda uzun yıllardır uyarılarda bulunuyordu. Başta Trump’ın politikaları ve Brexit olmak üzere yakın dönemde dünyayı saran popülist dalga, bu uyarıların haklılığını kanıtlar nitelikte. Şimdi Rodrik, hem iktisat biliminin temel ilkelerini göz ardı ederek sorgusuz sualsiz bir şekilde küreselleşmenin bayraktarlığını yapan meslektaşlarını eleştiriyor hem de teknokratik elitlerin *hiperküreselleşme* konusundaki saplantılarının neden ulus devletlerin ekonomik refah, finansal istikrar ve eşitlik gibi meşru hedeflere ulaşmalarını zorlaştırdığını gösteriyor.

    Dani Rodrik, sınırların kapatılması ya da Trump tarzı bir korumacılık yerine, ulusal ve küresel yönetişim arasında nasıl ihtiyatlı bir denge kurulabilineceğine ve sonuç olarak nasıl daha adil, daha makul bir küresel ekonomiye ulaşabileceğimize dair uygulanabilir bir yol haritası çiziyor.

Daha Adil Daha Makul Bir Küresel Ekonomi Mümkün mü? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.