11,57 TL
9,26 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
2,31 TL
Cumhuriyet Çocuğu Hakkında Bilgiler
Türü: Osmanlı Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 225
ISBN: 9789752933569
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Nihal Yeğinobalı
Nihal Yeğinobalı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Cumhuriyet Çocuğu Kısa Özet

  Osmanlı İmparatorluğu’nun son günleri.Ege’de küçük bir kasaba.

  Ve ’’ Gelin olmak kolay değil, öğretmen olmak istiyorum!’’ diye direnen, ancak düşman işgali ve savaşlar yüzünden öğretmen olamayıp naçar gelin olan Gördesli Feride... Ve Gördesli Feride’nin kızı Nihal Yeğinobalı.

  Cumhuriyet Çocuğu,eski Gördes’te görmeden nişanlandığı adamı tanıyabilmek içim hizmetçi rolü oynayan Sıdıka’yı,şeyhülislam olabilecekken Jçn Türk olan Yörük kökenli laik kadı Yeğinobalı Asım Molla’yı.evli bir türk genciyle yaşadığı yasak aşk Türk komşularının yaktığı hazin türküde yaşayan güzel rum kızı Eleni, Manisa’da Yunan yangınında Türkleri diri diri yanmaktan kurtaran Fransız rahibeleri, Tatar güzeli ’’kötü kadın’’ Hediye’yi, yoksul göçmen kızı, vakur ve idealist öğretmen Memnuna’yi, Manisa Tarzanı efsanesini anlatırken bir dönemin panoramasını da çiziyor. Boğazına dayanan kör bıçakla Devrim şehidi Kubilay, kibarlığıyla Mustafa Kemal ve çevresine aşk ve şiir dağıtan yoksul ve yakışıklı genç bir şair. Kan dökmeye ’’evet’’,müziğe ve yaşama sevincine ’’hayır’’ diyen örümcek kafalı Hfız ve daha niceleri de var bu kitapta.

  Otuzlu yılların başında, o yılların bütün coşkusunu,yoğunluğunu,aydınlığını Manisa’da yaşayan bir Cumhuriyet çocuğunun anıları. Roman tadında.

 • 2. Hamur

Cumhuriyet Çocuğu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.