sadsad x
asdasd

Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu ve Dikkat Eksikliği

Ekinoks Yayın Grubu

Özgür Ayhan Özkaynak

13,89 TL
9,72 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
4,17 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu ve Dikkat Eksikliği Hakkında Bilgiler
Türü: İnsan ve Toplum ile Alakalı Aile ve Çocu
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786055448486
Kapak: Ciltsiz
Özgür Ayhan Özkaynak
Özgür Ayhan Özkaynak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu ve Dikkat Eksikliği Kısa Özet

  Dikkat; beyinde karmaşık ve yaygın bir şebekenin, sağlıklı bir şekilde işlev göstermesi sonucu ortaya çıkan bir fonksiyondur. Birçok faktör dikkat becerilerinin olumsuz etkilenmesine sebep olur. Heyecan, stres, depresyon, kaygı bozuklukları bunlardan bazılarıdır. Dikkat eksikliği sorunu yaşayan öğrenciler, dikkatlerini gerekli durumda toparlayıp, kesintiye uğratmadan bir performans sergilemekte zorlanırlar. Zaten ana sorun da budur.

  Acaba çocuğunuz ne kadar dikkatli? Onunla iletişim kurduğunuz zamanlar bir eksiklik var diye düşünüyor musunuz? Yoksa o unutkan mı ya da dikkatsiz? Mesela sabahları okula giderken her seferinde bir şeylerini mi unutuyor? Okuldan eve gelirken de sınıfta mı unutuluyor kalemler, defterler?

  Peki, ödevlerini yapmaya başladıktan kısa süre sonra sıkılıyor mu? Yani nasıl bir öğrenci? Ezberci mi öğrenci mi? Ezberliyor mu öğreniyor mu?

  Her zaman siz onunla berabersiniz ama yanınızdayken bile her zaman o sizinle beraber mi? Siz konuşurken sizi dikkatle dinliyor mu? Yapılan etkinliklerde zihninin dağıldığını hissediyor musunuz ya da oyun oynarken aslında oyun oynamadığını anlayabiliyor musunuz?

  Neyin ne zaman yapılması gerektiğini öğrendikçe uyguluyor mu? Büyürken etrafına verdiği dikkat gelişimine ne kadar artı katıyor? Çalışma ortamının düzenlenmesinde zorluk yaşıyor mu? Malzemelerini eksiksiz olarak temin ediyor mu?

  Düzenli ve programlı olarak ders çalışıyor mu? Uzun sürebilecek ödevlere sabır gösteriyor mu? Dersleri kaçırmadan sonuna kadar dinliyor mu? Kitap okuyor mu?

  Peki; çocuk doğru bir şekilde mi büyüyor?

  Evet; çocuk eğitimi zor bir süreçtir. Bu zor süreçte engelleri aşmak elbette sabır, araştırma ve öğrenmeyle olacaktır. Dikkat eksikliği önemli bir sorundur. Bu kitap detaylı ve sade anlatımıyla size yardımcı bir rehber olacaktır...

Çocuklarda Hiperaktivite Bozukluğu ve Dikkat Eksikliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.