sadsad x
asdasd
34,65 TL
25,99 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
8,66 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler Hakkında Bilgiler
Türü: Öğrenim Kitapları
Sayfa Sayısı: 98
ISBN: 9786257189194
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Güneş Açıkgöz
Mehmet Güneş Açıkgöz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler Kısa Özet

  Piyano eğitimine 11 yaşında başlayan Açıkgöz, 2005-2009 yılları arasında Malatya Abdulkadir Eriş Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne devam ederken aynı dönemde İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı olarak Doç. Elhan Bakihanov ile kompozisyon, Prof. Zarife Bakihanova ile Armoni ve Kontrpuan eğitimine devam etmiş ve birincilik ile lise ve konservatuvar eğitimini tamamlamıştır.

  2009 yılında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Programı’na başlayan Açıkgöz, lisans döneminde Prof. Server Acim ile kompozisyon çalışmalarına devam ederken 2011-2012 yılları arasında Almanya Mannheim Musik Hochschule’de kompozisyon eğitimine başlamıştır. Mannheim Musik Hochschule’de Prof. Sidney Corbet ile kompozisyon Prof. Klaus Michael Arp ile koro ve orkestra şefliği, Prof. Dr. Polt Michael ile işitme ve müzik teorileri, Roos Christian ile caz piyano ve eşlik, Prof. Dr. Jürgen Arndt ile müzikoloji ve Prof. Petru Iuga ile kontrabas çalışmıştır. Bu dönem içerisinde Prof. Sidney Corbet kompozisyon sınıfına kabul edilerek solo piyano için bestelediği *Death In The Water* ve *Turkish Folksong* adlı eserler piyanist Ericka Kudry tarafından iki dönem seslendirilmiş ve Mannheim Musik Hochschule kütüphanesine alınmıştır.

  2012 yılında TRT Genç Sinemacılar Projesi’nde yer alan Harun Savaş’ın yönetmenliğini yaptığı *İtinayla Ağlanır* adlı kısa filmin müziğini bestelemiştir.

  2013-2015 yılları arasında Prof. Dr. Turan Sağer danışmanlığında *Klasik Dönem ve Postmodern Dönem Besteci Eserlerinin İncelenmesi* başlıklı yüksek lisans tezini yazmıştır.

  2015-2019 yılları arasında Prof. Cemal Yurga danışmanlığında *Atonal Çalışmaların Müziksel İşitme Okuma ve Yazma Becerilerine Etkisi* başlıklı doktora tezini yazmıştır.

  2013 yılından itibaren İnönü Üniversitesi Çoksesli Korosu’nun şefliğini yürüten Açıkgöz, birçok sosyal sorumluluk projesinin yürütücüsü olduğu gibi çocuklara çoksesli müziği ve genel müzik kültürünü öğretebilmek adına Kuklapella Çoksesli Kukla Korosu oluşumunun kurucusu ve sanat direktörü olarak İnönü Üniversitesi’nde görev yapmaya devam etmektedir.

Çocuk Şarkılarında Yeni Örnekler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.