sadsad x
asdasd

Çocuk Psikolojisini Anlama Kılavuzu

Hayykitap

Ayşe Yılmaz

45,00 TL
29,25 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
15,75 TL
Çocuk Psikolojisini Anlama Kılavuzu Hakkında Bilgiler
Türü: İnsan ve Toplum ile Alakalı Aile ve Çocuk Kitaplar
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786059841832
Kapak: Ciltsiz
Ayşe Yılmaz
Ayşe Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çocuk Psikolojisini Anlama Kılavuzu Kısa Özet

  Anne baba olmak zor değildir, zor olan, annelik ve babalık edebilmektir.

  Çocukların ilk 6 yaşta öğrendikleri şeyler, insan hayatının geri kalan son 60-70 yılında öğrendiklerinden daha fazladır. 0-6 yaşta çocuğun kimlik ve kişiliğinin temelleri atılır. Anne babalar çocuklarına nasıl bir aile ortamı sunuyor, birbirleriyle ve çocuklarıyla nasıl iletişim kuruyor, birbirlerine ve çocuklarına nasıl yaklaşım sergiliyor ve problemleri nasıl çözüyorlarsa, çocukları adeta kamera kaydı yapar gibi, gördüklerini iç dünyalarına kopyalayarak hayat boyu sergileyecekleri duygu, düşünce, davranış ve kişilik yapısının kalıbına sahip olur. Bir diğer tabirle, bu dönemde çocuğa adeta bir program yüklenir. Çocukluk, ergenlik ve yetişkinlik hayatında hep bu program işletilir.

  Uzman Klinik Psikolog Ayşe Yılmaz’ın Çocuk Psikolojisini Anlama Kılavuzu başlıklı kitabı, anne babaların sağlıklı çocuk yetiştirmelerine katkıda bulunuyor ve çocuklarının sorunlarıyla baş edebilmek için izleyecekleri yolları sunuyor.

  İnsan denen eseri inşa eden ve ona en büyük yatırımı yapanlar, anne babalardır. Fakat dünyanın en zor mesleği de, anne baba olabilmektir. Aslolan çocuğun psikolojisini anlayabilmektir, çünkü o, sözel ifade becerileri gelişmediği için davranışlarıyla konuşur.

  Bu `anlama` yolculuğunda birçok problemle karşılaşabilir anne babalar. `Allah`ı ve ölümü çocuğuma nasıl anlatmalıyım?`, `Nasıl mahremiyet eğitimi vermeliyim?` sorularıyla başlar belki mücadele ve kimi zaman daha büyük sorunlarla da devam edebilir: Bağımlılık, kaygı, güven eksikliği, çekingenlik, iştahsızlık, uyku düzensizliği, tuvalet sorunları, inatçılık, alt ıslatma, sorumsuzluk, kardeş kıskançlığı, yalan söyleme, çalma, saldırganlık, mastürbasyon, tırnak yeme, kurallara uymama, okul fobisi, ders başarısızlığı, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü, sınav kaygısı…

  İşte elinizdeki kitap adı geçen problemlerin nedenlerini ve yaygın olarak hangi şekillerde karşınıza çıkabileceğini anlatıyor. Ve tüm sorunlara çözüm sunuyor! Çözerken hangi yolları izleyeceğinizi tane tane açıklıyor.

  Tam bir kılavuz! Çözüme odaklı, açık, net bir anlatım ve pratik öneriler, klinik deneyimlerle birlikte…

Çocuk Psikolojisini Anlama Kılavuzu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.