sadsad x
asdasd

Çocuk Hemşireliği Klinik Uygulama Becerileri Kitabı

Nobel Akademik Yayıncılık

Ruth C. Mcgillis Bindler

89,00 TL
71,20 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
17,80 TL
Çocuk Hemşireliği Klinik Uygulama Becerileri Kitabı Hakkında Bilgiler
Türü: Akademik Kitaplar
Sayfa Sayısı: 216
ISBN: 9786051339825
Kapak: Ciltsiz
Ruth C. Mcgillis Bindler
Ruth C. Mcgillis Bindler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çocuk Hemşireliği Klinik Uygulama Becerileri Kitabı Kısa Özet

  Bu kitap *Clinical Skills Manual for Principles of Pediatric Nursing- Caring for Children* kitabının 5. basımının *Çocuk Hemşireliği Klinik Uygulama Becerileri* ismi ile Türkçeye çevirisi ve uyarlamasıdır.

  Çocuk Hemşireliği Klinik Uygulama Becerileri Kitabı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında ders kitaplarının yanında klinik uygulama alanlarındaki becerilere rehberlik edecek bir kitaptır. Sizlere sunduğumuz bu kitap; zengin görselliği ve adım adım girişimleri, sade ve açıkça ifade etmesi sayesinde hemşirelerin yanı sıra öğrenci hemşirelerin de kolaylıkla anlayabilecekleri özelliktedir. Kitapta konular kolay anlaşılabilir bir akış düzeninde sunulmuştur.

  Kitabın içeriği çocuk sağlığının tüm alanlarını kapsamaktadır. Kitapta yer alan her bölüm çok sayıda tablo, şekil ve fotoğrafla desteklenmiş, önemli noktalara dikkat çekmek açısından *kutucuklar* oluşturulmuştur. Klinik uygulama becerileri işlem sırasına uygun bir şekilde adım adım yazılmış ve uygulamalar esnasında karşılaşılabilecek her türlü sorun için açıklama yapılmıştır. Toplam 129 becerinin tamamı renkli fotoğraflarla desteklenmiştir.

  Kitabın içeriği; Koruyucu Yöntemler, Bilgilendirilmiş Onam, Yenidoğan, Pozisyon Verme ve Sabitleme Tedavileri, Transport, Fiziksel Değerlendirme, Örnek Toplama, İlaç Uygulamaları ve İrrigasyon, İntravenöz Girişimler, Ağrının Değerlendirilmesi ve Yönetimi, Kardiyorespiratuar Bakım, Beslenme, Boşaltım, Deri ve Kas-İskelet Sistemi Bakımı gibi ana başlıklarla pratikte uygulanan tüm girişimleri kapsamaktadır.

  Ayrıca, ekler bölümünde fiziksel büyüme persentilleri, kan basıncı düzeyleri, vücut yüzey alanı hesaplama ve ilaç yönetimi yer almaktadır.

  Elinizdeki kitap, alanında uzman akademisyenlerin yoğun çabaları sonucu ortaya çıkmıştır. Kitap, ilgili alanlardaki hemşirelere ve hemşirelik öğrencilerine katkı sağlayacak mükemmel bir referanstır.

Çocuk Hemşireliği Klinik Uygulama Becerileri Kitabı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.