sadsad x
asdasd

Çocuk Edebiyatı ve Okuma Kültürü

Tudem Yayınları

Sedat Sever

179,00 TL
125,30 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
53,70 TL
Çocuk Edebiyatı ve Okuma Kültürü Hakkında Bilgiler
Türü: İnsan ve Toplum ile Alakalı Aile ve Çocuk Kitaplar
Sayfa Sayısı: 254
ISBN: 9789944696739
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2013
Sedat Sever
Sedat Sever
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çocuk Edebiyatı ve Okuma Kültürü Kısa Özet

  Türk çocuk ve gençlik edebiyatının gelişimi için hayata geçirdiği özgün çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Ankara Üniversitesi Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOGEM) müdürü Prof. Dr. Sedat Sever`den, çocuklara okuma kültürü kazandırma sürecinde, eğitimcilerin ve anne babanın görevlerini konu alan yapıcı bir eser.

  Çocuk Edebiyatı ve Okuma Kültürü, Prof. Dr. Sedat Sever`in uzun yıllar çeşitli dergi, gazete ve kitapta çocuk edebiyatı ve okuma kültürü ilişkisi üzerine yayımlanmış yazılarını bir araya getiren zengin bir içeriğe sahip.

  Prof. Dr. Sedat Sever, çocuk-edebiyat-yaşam üçgenini farklı boyutlarıyla mercek altına alarak, çocukların okuma kültürü edinme sürecinde karşılaştıkları temel sorunlar üzerine alternatif çözüm önerileri sunuyor. Çocuk kitaplarında şiddet, çocuk kitaplarının öğretici olma zorunluluğu, anadili ediniminde çocuk kitaplarının işlevi gibi konularda farklı bakış açıları sunan Sever, kimi yazarların eserlerinden de örnekler vererek, gündeme getirdiği sorulara derinlik kazandırmayı ihmal etmiyor.

  Çocuk Edebiyatı ve Okuma Kültürü, çocuklarına okuma alışkanlığı kazandırmak isteyen bilinçli ebeveynler, Türk dilinin inceliklerini ve edebi zenginliklerini öğrencilerine aktarmayı ilke edinen öğretmenler ve çocuk edebiyatı alanında uzmanlaşmış akademisyenler için özel olarak hazırlandı. Kaynak niteliği taşıyan bu değerli yapıt, içinde edebiyat ve çocuk sevgisi olan herkesin başvuru kitabı olmaya aday.

 • 1. Hamur

Çocuk Edebiyatı ve Okuma Kültürü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.