ÇOCUĞUNUZ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Kaknüs Yayınları

Maria Montessori

130,00 TL
92,30 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
37,70 TL
ÇOCUĞUNUZ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER Hakkında Bilgiler
Türü: İnsan ve Toplum ile Alakalı Aile ve Çocuk Kitaplar
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9789752564626
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
satis-icon
Satış Rakamları 474 adet satılmıştır.
Maria Montessori
Maria Montessori
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • ÇOCUĞUNUZ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER Kısa Özet

  Anne babalar için çok değerli bir rehber kitap niteliğindeki bu eser Dr. Maria Montessori’nin Hindistan’da verdiği seminerlere dayanmaktadır. *Montessori eğitim metodu bilimsel bir metottur. Temelini çocukluğa dair bilgiler oluşturur. Çocuğun bedensel ve zihinsel gelişimi hakkında keşfedilen yasalar üzerine geliştirilmiştir.* cümleleriyle başlayan kitapta Montessori Eğitim Modeli’nin temel prensipleri, kolayca anlaşılan bir dille ifade ediliyor. Dr. Maria Montessori’nin bu eseri, eğitimcilerin yanı sıra akademik alt yapısı olmayan okuyucuya da hitap ediyor.

  *Şimdi çocuğun neredeyse doymaz bir iştahla yöneldiği bu etkinlik ve işlerin ona sunulmasının ne denli önemli olduğunu vurgulamak isterim. Şunu bilmeliyiz ki çocuğun duyduğu zihinsel açlık, en az fiziksel açlık kadar gerçektir. Fiziksel açlık örneğinden hareket ederek zihinsel açlığı göstermeye çalışalım. Acıktığınızı ve yiyecek bir şeyinizin olmadığını düşünün. Biri yanınıza geliyor ve diyor ki: ‘Ne kadar da şanssızsın, senin için çok üzülüyorum ve sana dua edeceğim.

  Yiyecek bir şeyler verebilecek birileriyle karşılaşmanı diliyorum.’ Yöneldiğin bir başkasıysa ‘Çekil git, defol buradan!’ diyor mesela. Ne birinci kişi ne de ikincisi açlığını gidermiyor. Bunun sana güzellikle veya kaba bir şekilde söylenmesi, pratik açıdan senin için hiçbir fark oluşturmuyor. Zira ikisi de karnını doyurmuyor.

  Nasıl ki karnı acıkmış bir çocuk asabi ve söz dinlemez olur, eyleme geçmek ve gelişmek isteyen, hem zihnini hem ruhunu beslemeye muhtaç bir çocuk da aynen böyle olacaktır. Karın açlığı vücudu besleyerek giderilir. Zihinsel açlık ise çocuğun zihninin ve ruhunun beslenmesiyle giderilebilir. Bir başkası sizin yerinize çorbanızı içse, vücudu gelişen siz olmazsınız.*

 • 2. Hamur

ÇOCUĞUNUZ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.