sadsad x
asdasd
42,00
28,98
%31 indirim
Çin'in Yükselişi Hakkında Bilgiler
Türü: Politik Akım - Hareket Kitapları
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9789755536514
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Edward N. Luttwak
Edward N. Luttwak
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Çin'in Yükselişi Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çin'in Yükselişi Kısa Özet

  Strateji uzmanı E. Luttwak stratejinin kışkırtıcı ve çoğu kez ikilemlerle dolu mantığının ışığında Çin'in ekonomik büyümesinin ve buna dayalı askeri olarak güçlenmesinin bölge için olası sonuçlarını ele almaktadır.

  Bu kitap, Çin tarihinin geçmişten günümüze stratejik eğilimlerini ve günümüzdeki gelişmesinin, orta vadede bölgede oluşabilecek olası tehlikeli sonuçlarını yorumlamaktadır. Çin'in topraklarını ve deniz alanlarını genişletme hevesi komşularını ciddi olarak endişelendirmekte ve Çin'e karşı koalisyonlar oluşturmaya yöneltmektedir. Küresel ekonomi ve özellikle komşuları Çin'in büyüyen ekonomisinden faydalanırken, ekonomisinin durağan hale gelmesini isterler mi? Çin'e karşı Amerika'nın güdümünde oluşturulan koalisyonlar ilerde bölgede bir kutuplaşmaya veya politik ve askeri gerilimin tırmanmasına yol açar mı? Çin'in ekonomik büyümesi jeo-ekonomik önlemler alınarak yavaşlatılabilir mi?

  Çin'in izlediği dış politika ve askeri yatırımlar, üzerinde sağlam verilere dayanan tartışmalar gerektirmektedir.

  E. Luttwak, Çin'in yükselişinin yarattığı endişelerin, stratejik olgularını ortaya koyan çok akıcı ve inandırıcı bir analizi bizlere sunmaktadır. Çin'e gidecek olan herkesin, özellikle profesyonel girişimciler ve Çin ile ilgili politik tartışmalara katılacakların mutlaka okuması gereken önemli bir kaynak.

  - Nicola Di Cosmo, İleri Araştırmalar Enstitüsü, Princeton

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.