sadsad x
asdasd

Çin Küreselleşme Yolunda

Yarın Yayınları

David Shambaugh

60,00 TL
40,20 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
19,80 TL
Çin Küreselleşme Yolunda Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Sosyoloji Kitapları
Sayfa Sayısı: 419
ISBN: 9786059931359
Kapak: Ciltsiz
David Shambaugh
David Shambaugh
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çin Küreselleşme Yolunda Kısa Özet

  Çin Küreselleşiyor adlı kitabında seçkin bir Çin uzmanı olan David Shambaugh Çin’in uluslar arası sahnede artan önemini etkileyici bir şekilde anlatmaktadır. Bundan otuz yıl önce, Çin’in doğu Asya periferisi dışındaki küresel sorunlarda oynadığı rol kesinlikle
  çok azdı ve yine çok küçük bir jeo stratejik gücü vardı. Bugüne baktığımızda, Çin’in artan ekonomik gücü, menzilini Afrika’daki maden ocaklarından Batı’daki döviz piyasalarına, Orta Asya’daki petrol sahalarına, Latin Amerika’daki tarım endüstrisine, Doğu Asya’daki fabrikalara kadar neredeyse her yere genişletmiştir.

  Shambaugh, Çin’in küresel varlığının ; kapsamlı ticari ilişkileri, genişleyen askeri gücü, artan kültürel etkisi ya da *yumuşak gücü*, diplomatik etkinliği, küresel yönetişim kurumlarındaki yeni önderliğine aydınlatıcı bir ışık tutmaktadır. Fakat Shambaugh etrafı telaşa vermemektedir. Bu dengeli ve iyi araştırılmış kitapta, Çin’in küresel varlığının derin olmaktan çok geniş olduğunu ve çin’in hala büyük bir dünya gücüne uygun etkiden yoksun olduğunu ileri sürmektedir. Onun deyimiyle Çin kısmi bir güçtür.

  Çin’in dünya sisteminde oynadığı ve gelecekte oynayacağı rollere değerli bir ışık tutmak için Çin’i onlarca yıl izlemiş , konuyla ilgili derin bir bilgiye sahip olmuş ve daha önceyararlanılmamış çok çeşitli kaynaklara başvurmuştur.

Çin Küreselleşme Yolunda Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.