sadsad x
asdasd

Çığırından Çıkmış Bir Dünya

Yordam Kitap

Fikret Başkaya

34,00 TL
25,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
8,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Çığırından Çıkmış Bir Dünya Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Bilimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9786051723587
Kapak: Ciltsiz
Fikret Başkaya
Fikret Başkaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Çığırından Çıkmış Bir Dünya Kısa Özet

  Bir yandan sosyal sefalet: Her geçen gün derinleşen ve artık *fark* sözcüğüyle açıklanamayacak hale gelen uçurumlar, gelir adaletsizliği, toplumsal adaletsizlik, korkunç bir yoksullaşma, burjuva uygarlığından farklı sefalet görüntüleri… ve görünenlerin ardındaki gerçekler!

  Diğer yandan ekolojik felaket: Eriyip giden buzullar, yanıp kül olan ormanlar, bozulan atmosfer, yok olma tehdidiyle yüz yüze yaşamsal kaynaklar, susuzluk sorunuyla boğuşan milyonlar, mahvolmuş bir doğa, ekranlardan yansıyan çeşit çeşit felaket görüntüleri… ve görünenlerin ardındaki gerçekler!

  Öbür yandan etik yozlaşma: Piyasaların ve metaların buyruğuna giren insanlar, para ve senede tahvil edilip çürüyen ilişkiler, ekranlarla gözetlenip denetlenen gündelik yaşam, hayatın her alanında, her anında karşımıza çıkan yozlaşma görüntüleri… ve görünenlerin ardındaki gerçekler!

  Ve sosyal sefaletin, ekolojik felaketin, etik yozlaşmanın üzerine üzerine giden, kökenlerine inen bir kitap: Çığırından Çıkmış Bir Dünya Fikret Başkaya, can çekişen burjuva uygarlığının sorunları temelinde, yine görünenlerin ardındaki gerçekleri yazıyor.

Çığırından Çıkmış Bir Dünya Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.