sadsad x
asdasd

Ceza Muhakemesi Hukukunda Müdafi

Adalet Yayınevi
48,00 TL
40,80 TL
%15 indirim
Kazancınız
:
7,20 TL
Ceza Muhakemesi Hukukunda Müdafi Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Ders Kitapları
Sayfa Sayısı: 272
ISBN: 9786051463551
Kapak: Ciltsiz
Ahmet Bozdağ
Ahmet Bozdağ
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ceza Muhakemesi Hukukunda Müdafi Kısa Özet

    "Ceza Muhakemesi Hukukunda Müdafi" konusunda hazırlanmış olduğumuz bu çalışma, müdafiin, adil yargılanma ve savunma hakkının etkin kullanılması için arz ettiği önemi ortaya koymak; müdafiin, idda ve yargılama makamı ile şüpheli ve sanık karşısındaki hukuki statüsünü tespit etmek; müdafilin seçilmesi ve görevlendirilmesi konuları ile müdafiin yetki ve görevlerinin sınırını tespit ederek, uygulamadan ve mevzuattan kaynaklanan sorunlara çözümönerileri üreterek, yargı mensuplarına ve yasa koyucuya bu sorunların çözümünde ve hukuka aykırı uygulamaların düzeltilmesinde bir nebze de olsa katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

    Çok geniş kapsamlı ve ceza hukukunun birçok konusuyla ilintili olan müdafilik konusu, bu çalışmada özellikle savunma hakkı bağlamında ele alınmış olup, uygulamada ve yargı kararlarında tartışmalı olan konular, doktrindeki görüşler ve yargı kararları ışığında detaylı incelenerek hazırlanmıştır. Böyle bir konuda söylediklerimizin elbette son söz olmadığının farkındayız.

    Amacımız, konuyla ilgili genel bilgileri ve hızla değişen mevzuat hükümlerini ortaya koyarak tartışmalı olan konulara bir nebze de olsa katkı sağlamaktır. Çalışmamıza yönelik akademik üslup çerçevesinde yapılabilecek her türlü eleştiriden memnun olacağımızın bilinmesini isteriz.

Ceza Muhakemesi Hukukunda Müdafi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.