sadsad x
asdasd

Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku

Orion Kitabevi - Akademik Kitaplar
36,00 TL
32,40 TL
%10 indirim
Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 872
ISBN: 9786055145163
Boyut: 16 x 0
Kapak: Ciltsiz
Veli Özer Özbek
Veli Özer Özbek
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku Kısa Özet

  Kitapta meslek sınavlarının gösterdiği özelliklere paralel olarak Ceza Hukuku Genel Hükümler – Ceza Hukuku Özel Hükümler – Ceza Muhakemesi Hukukuna bir arada yer verilmiştir. Ceza Hukukuna ilişkin sorular özellikle Adli Yargı Hâkimliği Sınavları, İdari Yargı Hâkimliği Sınavları ve Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) karşımıza çıkmaktadır. Yanısıra merkezi sınavların ardından yapılan kurum sınavları, müfettişlik ya da uzmanlık gibi kariyer mesleklere geçişte sınavlarında da ceza hukuku soruları yer almaktadır. Kitap, özellikle bu sınavlardaki sorulara yönelik olarak kapsamlı bir çalışma olup bu alandaki ihtiyacı fazlasıyla karşılayıcı bir nitelik arz etmektedir.

  Kitabın önsöz kısmında bu sınavlardaki ceza hukuku sorularının kapsamı ve ağırlığıyla ilgili ayrıntılı açıklama bulunmaktadır. Merkezi meslek sınavlarına hazırlanan öğrencilerin bu husustaki yoğun talebi nedeniyle her bölüm arkasında o konuyla ilgili çıkmış olan tüm sorular sıralanmış ve her birinin ayrıntılı çözümlü açıklamaları yapılmıştır. Bu açıklamalarda sadece sorunun cevabı verilmemiş aynı zamanda diğer şıklarla ilgili açıklama yapılmış ve sorunun ilintili olduğu konularda sorulabilecek alternatif sorulara dikkat çekilmiştir. Soruların ilgili olduğu yıllara göre meydana gelen mevzuat değişiklikleri cevap açıklamalarında gösterilerek konunun şuanki mevzuat boyutu gösterilmiş ve o konuda çıkabilecek muhtemel sorulara ilişkin fikir yürütülmüştür.

  Kitapta geçmiş yıllarda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak şekilde yapılan merkezi sınavların tüm ceza hukuku soruları ayrıntılı açıklamalı çözümlü şekilde cevaplandırılmıştır. Bu şekilde 2002 yılından itibaren tüm Adli Yargı Hâkimliği Sınavları (Avukatlar için yapılan sınavlar dâhil), 2006 yılından itibaren tüm İdari Yargı Hâkimliği Sınavları (Avukatlar için yapılan sınavlar dâhil), 2001 (KMS) yılından itibaren tüm KPSS ceza hukuku soruları, ilgili oldukları konular bakımından bölümlerin sonunda ayrıntılı bir şekilde açıklanarak cevaplandırılmıştır. Bu şekilde 600 âdetin üzerinde soru tahlil edilmiştir.

  Özgün soru ihtiyacını karşılar şekilde sınavlardaki orijinal sorular kalitesinde ölçücü ve değerlendirici çok sayıda, soru her dersin konuları sonunda tarama testi şeklinde yerleştirilmiştir. Bu surette ayrıca 600 adetin üzerinde özgün soru derlemeleri oluşturulmuştur. Bu soruların tamamının cevap anahtarları kitabın sonunda tablo şeklinde verilmiştir. Kitabın önsöz kısmında bu soruların çözülmesine yönelik öğrenimi pekiştirici yöntemler tavsiye edilmiştir.

Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.