sadsad x
asdasd
54,63 TL
37,69 TL
%31 indirim
Ceviz Kabuğundaki Evren Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim Kitapları
Sayfa Sayısı: 230
ISBN: 9789752971059
Boyut: 20 x 0
Kapak: Ciltli
Stephen W. Hawking
Stephen W. Hawking
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ceviz Kabuğundaki Evren Kısa Özet

  Hawking’in çok satan kitabı Zamanın Kısa Tarihi’nden sonraki gelişmeleri ve en yeni bilimsel bulguları içeren Ceviz Kabuğundaki Evren, kuantum mekaniğinden sicim kuramlarına, genel görelilikten 11-boyutlu süper-kütleçekime, Büyük Patlamadan evrenin kaderine kadar bütün tartışmaları kapsıyor. Bu kitapta *evren tasarlanabilir mi,* *uzayzamanın bir başlangıcı var mı* gibi pek az fizikçinin sormaya cesaret ettiği soruları soran Hawking, uzman olmayan, hiç fizik bilmeyen okurlara bu zor konuları büyük bir ustalıkla ve bol görsel malzemeyle açıklıyor.

  *Provakatif ve bilgilendirici ... birçok kolay anlaşılır benzetmeyle dolu... Hepsinden önemlisi, kitap çok iyi düzenlenmiş ve çok açıklayıcı grafiklerle güçlendirilmiş.*

  - Time

   *Yalın, bütünsel ve anlaşılır. Ayrıca Hawking kitabı mizahla süsleyerek eğlenceli hale getirmiş.*

  - St Louis Post-Dispatch

   *Zamanın Kısa Tarihi 1988 yılında yayımlandığından bu yana milyonlarca kişi tarafından okundu. Hawking’in bu kitabında belirttiği gibi birçok yazar *daha ilk bölümlerde takıldı ve aslında daha ilginç olan ileriki bölümleri okuyamadı... bu nedenle daha anlaşılır olan bir kitap yazmak* gereği doğdu. Ceviz Kabuğundaki Evren buna göre düzenlendi. İlk iki bölüm, asıl önemli olan sonraki bölümlerin anlaşılmasını sağlayacak şekilde yazıldı.

  - Scientific American

Ceviz Kabuğundaki Evren Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.