sadsad x
asdasd

Cep Felsefe Sözlüğü (Cep Boy)

Kafe Kültür Yayıncılık
11,00
8,47
%23 indirim
Cep Felsefe Sözlüğü (Cep Boy) Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Felsefe Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786051431659
Boyut: 12 x 0
Kapak: Ciltsiz
Voltaire
Voltaire
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya

Cep Felsefe Sözlüğü (Cep Boy) Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Cep Felsefe Sözlüğü (Cep Boy) Kısa Özet

  Voltaire keskin zekâsı ve üstün kalem gücüyle çağının acımasız sansür ve ceza koşullarından sıyrılarak kendini özgürce ifade etmenin en etkili yolunu Sözlük yazarak bulmuştur. 40 maddesinden yararlanarak hazırlanan Küçük Felsefe Sözlüğü’nün temeli olan Felsefe Sözlüğü bu çabanın en ölümsüz ürünüdür.
  Katı otoriteleri, bağnaz yönetimleri, tanımlar arasında yaptığı çeşitli gönderme oyunlarıyla aldatan Voltaire, en sert muhalefetini önemsiz ve hafif gibi görünen sözlük maddelerine analizlerini saklayarak yapmıştır. Bu tarafından bakıldığında Felsefe Sözlüğü felsefe disiplininin ve zamanının çok ötesinde düşünce özgürlüğü konusunda verilmiş ilk büyük savaştır.

  Bu sözlük yazıldığı dönemin aydını için çözülmesi çok zevkli bir bulmaca, günümüz entelektüelleri için özgürlük tarihinin ve kavramının altın anahtarıdır.
  Temel olduğu kadar eğlendirici bir üsluba da sahip olan Felsefe Sözlüğü her sayfasında sözcük sözcük Aydınlanma Çağı’nın ruhunu taşımaktadır. Felsefe Sözlüğü aklın, alfabetik bir yöntemle yüzyıllar içinde ayağa kalkışının ve yeryüzündeki insan uygarlığına sahip çıkışının anıtsal bir tanığıdır.


  Ahlak, Akıl, Aşk, Ateizm , Babil, Beden, Cehennem, Delilik, Devlet, Din, Dogma, Düş, Düşünce Özgürlüğü, Edebiyat , Efendi, Eleştiri, Erdem, Eşitlik, Felsefe, Görkem, Güzellik, Heyecan, Hoşgörü , İyilik, İnanç, Kanun, Kendini Sevmek, Kişilik, Madde, Önyargı , Özgürlük, Ruh, Savaş, Son, Suç, Tanrı, Tiran, Üniversite, Yazgı, Zulüm

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.