133,00 TL
79,80 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
53,20 TL
Cennet’teki Adem Hakkında Bilgiler
Türü: İspanyol Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 207
ISBN: 9789750719073
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2013
satis-icon
Satış Rakamları 1 adet satılmıştır.
Carlos Fuentes
Carlos Fuentes
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Cennet’teki Adem Kısa Özet

    Yeni suçlu sınıfı kötülerden, sapıklardan ve kana susamışlardan oluşuyor, bunlar iktidarı yavaş yavaş ele geçiriyorlar, sınırdan başlayıp taşraya, cahil polislerden siyasetçilere, araya hiç kimseleri koymaksızın; nereden çıktı bu yeni suçlular? Köylü değiller, işçi değiller, orta sınıf değiller. Başka bir sınıfa aitler; suçlu sınıfına, izbe bir bardaki sıcak biranın köpüğünden doğan, tıpkı deniz köpüğünden doğan Venüs gibi. Kuyrukluyıldızın çocukları onlar. Yolsuzluk, dalavere, şantaj, tehdit, her yola başvurup sonunda bir belediyenin başına geçerler ya da Federasyon`a bağlı bir eyaletin ya da belki bir gün bütün ülkenin...

    Gecekondu mahalleleri, favelalar, Gorozpeköyler, özünde hepsi aynı... Orada yaşamıyorsan oranın varlığının sebeplerindensin. Meteliksiz bir gençken kapağı varlıklı bir aileye atıp Meksika`nın en güçlü adamlarından biri haline gelen Adán Gorozpe, bunu çok iyi biliyor çünkü çöplüğün horozu olmaya, düzenin çarklarını dilediği gibi döndürerek yaşamı kendisi için cennete çevirmeye alışkın. Ancak adaşı eski polis yeni bakan Adán Góngora ortaya çıkınca Meksika iki Adán`a, Cennet iki Âdem`e dar gelmeye başlıyor.

    Carlos Fuentes`in çağdaş Meksika toplumunu siyasetten sosyeteye, sinemadan dine, pembe dizilerden postmodern edebiyata birçok yönden hicvettiği Cennet`teki Âdem yazarın tabiriyle tam bir "Meksikomedya".

  • 2. Hamur

Cennet’teki Adem Hakkında Yorumlar